Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 145
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Povratak na članak

U Vukovarsko-srijemsku županiju vratilo se 71 posto prognanika

Najviše je povratnika u mjestima općine Nuštar gdje se od 2 093 prognanika vratilo 1 985 osoba ili 94,6 posto. Najslabiji povratak prognanika je u mjesta s pretežito srpskim stanovništvom pa se u općinu Borovo od 935 prognanih vratilo 260, a u od četiri prognane osobe iz Negoslavaca, nije se vratila ni jedna.

Komentari 28

SI
sifoklop
11:45 10.01.2010.

Mihac šteta što nisi gledao prošle nedjelje \"Nedjeljom u dva\" naučio bi nešto te se sada ne bi provaljivao. Ali možda si ti srbin jer vi ste uvijek potencirali regionalnu razjedinjenost hrvata da bi lakše vladali. No za tvoju informaciju minimalno 50 % hrvata koji žive u RH su podrijetlom iz BiH. Sjeti se kada počinju prvi veliki valovi iseljavanja (1878,1919.-25, 1941, 1946-1960). BiH je natalni bazen hrvata i gubitak BiH je tragedija za opstojnost hrvata. Trebaš znati i da je 70% svećenika podrijetlom iz BiH, dalje pogledaj sastav reprezetacije. pametnom dosta.

VL
OB
-obrisani-
11:26 10.01.2010.

treba vratiti sve srbe, pa kad će nam predsjednik biti srbi zakaj se i oni nebi mogli vratiti, i dobro ih aoružati jehhhahahah

VL
Avatar lea-13
lea-13
14:35 10.01.2010.

a dobri smo vam bili 91?i dobri smo vam u nogometnoj,rukometnoj reprezentaciji?ajde neka mi netko objasni čemu tolika netrepeljivost prema Hrvatima iz BiH?da nije ljubomora možda

VL
Avatar lea-13
lea-13
15:51 10.01.2010.

o kom ti ono pricas?o kalmeti?o polancecu?sanaderu?da ne nabrajam dalje..koliko ja znam ni jedan od njih nije nit bosanac nit hercegovac..ne stoje ti te optužbe..a uostalom svako žito ima kukolja,nemožeš nas sve u isti koš strpat!

VL
OK
okokučnopišalo
17:01 10.01.2010.

Moj nik je imbecilni i to mi kaže \"sifoklop\"! Sifoklope pročitaj još jednom što sam napisao pa onda trljaj!

VL
Avatar DZvonimir@KNIN
DZvonimir@KNIN
11:23 10.01.2010.

Da sam srbin nebi niposto zivio u Hrvatskoj.Nemogu zamisliti da je srbin normalan covjek i da oce da zivi u Hrvatskoj.Ja sam Hrvat pa nebi,a srbi oce tu da zive,stvarno cudno?

VL
OK
okokučnopišalo
14:58 10.01.2010.

lea-13, dobra bi ti bila i sada....

VL
OK
okokučnopišalo
15:05 10.01.2010.

Nema tu nikakve netrpeljivosti. Sve su to nepobitne činjenice. 75% afera u republici Hrvatskoj vezane su za \"Hrvate iz BiH\". A kad im hrvatsko zakonodavstvo dođe do grla domoljubi zdime iz voljene im države u rezervnu državu BiH! To su još jednom nepobitne činjenice a ne netrpeljivost ili slično!!!!!

VL
OK
okokučnopišalo
16:06 10.01.2010.

Ti si sad navela onih 25% a ja spominjem onih ostalih 75%. Da u svakom žitu ima kukolja to je isto činjenica koju prihvačam. Netko od komentatora je spomenuo gospodina koji je prošlu nedelju bio gost u nedeljom u dva. Vrlo pametna osoba također hercegovačkih korijena. Samo zbog stvari koje je iznio opet bi ga velika večina hercegovaca popljuvala. Ja stojim iza onoga što sam rekao i ne trpam sve u isti koš. To su jednostavno činjenica koje se mogu i statistički potkrijepiti.

VL
SI
sifoklop
16:40 10.01.2010.

Mali moj zapišanko budi ljubazan pa nabroji 5 hrvata iz BiH koji su osuđeni ili pritvoreni zbog gospodarskog kriminala od 1991 do danas. Kao drugo pokušaj nabrojati barem 5 ministara hercegovaca u vladi RH od osnutka do danas (sjeti se da smo do sada imali preko 100 ministara u nekih 8 vlada. Mislim da si zasljepljen agitrop propagandom. Najlakše je pljuvati po hercegovcima na njima je Mesić dobio prvi mandat a u drugoj kampanji nije ih se ni sjetio jer je to već onda postalo kontraproduktivno.Tvoja razmišljanja su dokaz tvoje neizgrađenosti. Moraš se više educirati ili se prestani blamirati i skrivati iza imbecilnog nika.

VL
SI
sifoklop
17:05 10.01.2010.

Ok okokučnopišalo želim statističku potvrdu tvojih navoda. nemoj samo poznatom znastvenom metodom ODOKATIVNO.

VL
MA
marko53
18:12 10.01.2010.

Svi ovi Srbi koji su se vratili će otići kada uspiju prodati svoje nekretnine.Tko ne vjeruje neka pogleda oglasnike.Nisu se oni vratili što žele živjeti u Hrvatskoj.

VL
OB
-obrisani-
11:31 10.01.2010.

Da ponovim za ove bosance koji klikću minusiće, a jedini su paraziti ove države U Vukovarsko-srijemsku županiju vratilo se 71 posto prognanika ================ 0 Ajde neka su se vratili, no mene zanima bitnija činjenica, a to je kada će see bosanci i ercegovci konačno vratiti tamo odakle su došli

VL
SI
sifoklop
11:01 10.01.2010.

E Mihac lijepo se roditi kao ti. Bog ti je odavno uzeo pamet pa će ti sav život proći u veselju.

VL
SI
sifoklop
11:13 10.01.2010.

RE: Blade_st Iz Borova i Negoslavaca su prognani hrvati a nisu se vratili jer tamo su najekstremniji srbi. Toliko o moći i suvernosti države. Znači ima još područja gdje hrvat nemože opstati. No to nesmeta ADZ da se snjima bratimi u koaliciji, pa i u zadnjem transferu novca proračunski novac su dobile samo općine s većinskim srpskim stanovništvom (SDDSS). Našoj vladi na rubu stabilnosti su od strateškog značenja tri srpska glasa u saboru. Ko j.... hrvate u njihovoj domvini. Dajte svi glas Bandiću jer njega ne podržavaju srbi.

VL
MM
Mladen Miletić
11:15 10.01.2010.

U Vukovarsko-srijemsku županiju vratilo se 71 posto prognanika, još se ćeka kada če se vratiti 29% Srba onda je družina opet na okupu i neka krenu na posao..

VL
Avatar DZvonimir@KNIN
DZvonimir@KNIN
11:40 10.01.2010.

Komunjare su zidali spomenike na sve strane(Hvala bogu sam sam srusio par)a mi Hrvati netreba da zidamo mi ih imamo na sve strane sta oni napravise 91. Hmm?

VL
OB
-obrisani-
20:35 10.01.2010.

Daklen bosanci i ercegovci, pa morali ste svom konju za utrku dati i malo zobi, a ne da lipše i pjeni okolo kao staro kljuse, ako ste mislili da ćemo vas i dalje timariti. Sad se lijepo pokupite natrag tamo u rodne grude i vratite se za 200 godina kad se naučite da prelazak iz opanka u cipelu nije tako jednostavan

VL
OP
Opomena
10:27 10.01.2010.

MISLILI STE NA HRVATE KAD STE TI NAPISALI,ahhaahahh

VL
OB
-obrisani-
10:44 10.01.2010.

VECERNJE NOVOSTI PROMJENITE IME NOVINA JER NE RADITE NE PISETE ZA HRVATE I HRVATSKI NAROD GOVNA KOMUNISTICKA JEBO VAS JOSIPOVICCKA JEBO VAS JOSIPOVIC

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.