Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 105
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Novi roman Mire Gavrana "Nekoliko ptica i jedno nebo"
Povratak na članak

Što se dogodilo Slavoniji da je u samo sto godina od zemlje dembelije postala regija beznađa

Miro Gavran objavio roman "Nekoliko ptica i jedno nebo"

Komentari 5

Avatar kravata
kravata
13:19 09.01.2017.

Unistio je ulazak u drzavu i dva rata sa njom.

VL
Avatar jumanji
jumanji
11:54 09.01.2017.

100 godina? 1918-2017. zna se tko je kriv.

VL
Avatar Ante-Portas
Ante-Portas
01:19 10.01.2017.

Dogodila joj se demokracija i lopovska privatizacija. Tko je kriv Zna se.

VL
MA
mare0801
12:18 09.01.2017.

Dogodila se tranzicija i privatizacija,zastarjela poljoprivreda i zastarjeli način razmišljanja u sukobu s korporacijskim kapitalizmom , koji gazi sve,ali prije 100 godina kada je Slavonija bila obećana zemlja,Dalmacija je opustošena bijedom i iseljavanjem,pa ponovo 50tih i 60tih,i tada je u Slavoniji jos bilo solidno.Mislim,žao mi je,ali sve je to u ovoj zemlji već viđeno.Da,ali mi smo lijeni Dalmoši,mi smo emigrirali jer smo lijeni..bla.bla bla.....

VL
VE
verica2
13:07 09.01.2017.

I u vrijeme Franje Asiškoga religija se " i te kako komercijalizirala i institucionalizirala" - puno više nego danas. Učenje i život sv. Franje bili su (prekrasan) odgovor na "komercijalizaciju i institucionalizaciju" iako je sigurno bilo cinika kojima je njegovgov život izgledao "anakrono i naivno".

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.