Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 188
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Kolone
Povratak na članak

Slovenci imaju plan za gužve na granicama s Hrvatskom. Ovo su mjere koje donose već ovaj tjedan

"Vjerujemo da ćemo takvim tehničkim rješenjima rasteretiti granične prijelaze, kazao je državni tajnik u slovenskom MUP-u Andrej Špenga

Komentari 91

NO
nonasur
16:33 24.04.2017.

Kad vlada planira da uđemo u šengenski prostor? Što se toliko čeka s tim? Slovenija je nakon 3 godina od ulaska u EU bila u šengenu. Isto i Češka, Slovačka, Mađaraska... Mi nakon skoro 4 godine u EU nemamo pojma ni otprilike kad bi trebali ući. Bravo za sdphdz 'elite'.

VL
DO
dopizdilomi
17:11 24.04.2017.

Opet netko laže. Nisu gužve nastale na ulazu u Shengen nego na izlazu. Tzv. tehnička rješenja neće donijeti ništa jedino će malo ubrzati zbog svojih slovenaca koje očekuju u većem broju. Kada sam rekao da mi moramo na granici usporiti pa neka im kolone budu do Ljubljane onda su me ismijali. To je jedini način.

VL
CH
ChuckNoris
16:42 24.04.2017.

Te dodatne kontrole su izazvane umjetno. Prije par Dana Sam bio na Bregani I slovenski sluzbenik je ocito bez razloga odugovlacio sa vracanjem osobne.

VL
DU
Deleted user
16:44 24.04.2017.

Mi zlovenci imamo rešenje za vse osim nas samih

VL
DU
Deleted user
16:59 24.04.2017.

Odlicno, Slovenci imaju produženi vikend, ako krenu u cetvrtak u Hrvatsku, treba im omogucit takve kontrole da stignu na odredište u nedjelju, ipak to sve treba sustavno pregledat, nikad se ne zna.

VL
DP
DPDP
16:38 24.04.2017.

smanjiti će gužve sa semaforima i pokretnim wc ima , da mi je to vidjeti.

VL
JP
josip.pivar11
16:39 24.04.2017.

Je li to samo političari mogu biti tako slijepi da ne vide uzaludnost kontrole onih koji izlaze? Ipak je to zbog odustajanja od arbitraže koju su Kekeci mislili dobiti a mi je opravdano ne možemo i ne želimo priznati? Kekeci, prozirni ste!

VL
DU
Deleted user
16:55 24.04.2017.

Pa kamioni i dosad nisu mogli prelaziti preko malog prijelaza,za neupućene kao i gradonačelnika Brežica.Glavno da su bez problema prelazili "liječnici" samo s mobitelima,a nas sad jebu bez razloga

VL
DU
Deleted user
16:28 24.04.2017.

Ali sustavne kontrole ostaju. Buhauhahahah.

VL
VR
vracar
16:33 24.04.2017.

Jel moze neko da mi objasni zasto su nastale te guzve na granici ka sloveniji, i sta znaci ta uredba eu? Ja sam iz srbije, putujem cesto u madjarsku, koja je takodje u sengenu, i nema nikakvih vecih, ili dodatnih guzvi, isto je kao i obicno. Radnim danima je 15-30 min cekanje,vikendom u vreme praznika i godisnjih odmora znaju biti duza cekanja, od 1-3 sata, ali sve to mrda nekako, mnogo je vozila ali se krece ta kolona, ne razumem sta je onda problem na slo-hrv granici, tim pre sto je hrvatska u eu, skeniraju dokument, povratna potvrda stiza za 5 sekundi, i vozi..? Da li to slovenci treniraju strogocu ili je nesto drugo?

VL
DO
domxerex
19:49 24.04.2017.

Ne zamjerite ali slovenci su ovaj puta u pravu što tiče dosljednosti kontrole po šengenskom protokolu. To ili provodiš ili ne provodiš, nema nekog blažeg oblika i to našim neukim novinarima i političarima nikada neće biti jasno jer to nije u dosegu njihovih intelektualnih mogućnosti. Problem je upravo u tome što se slovenci nisu pripremili tehnički za to jer je ta priprema vrlo skupa. Tehnička operma potrebita po šengenskom protokolu po cijeni nadmašuje samu izgradnju objekta. Dakle šengen košta na ovaj ili onaj način. Čekajte dok to dođe kod nas na red. Onda ćete slušati bosance i srbe kako pizde da ih maltretiramo i udaljavamo iz EU.

VL
LU
luxast
17:09 24.04.2017.

Bravo za Slovence mogu oni kad hoče..Turistička sezona je več u tijeku a i Slovenski gosti čine određen postotak tj. rado posječuju Hrvašku a i dobri su gosti.Mi ih sa radošču očekujemo..Normalno da uz kontrole moraju poduzeti sve da rasterete promet u oba smjera.To je i njima u interesu..Ipak smo mi Europa.

VL
DI
direstraits
20:37 24.04.2017.

Najviše bih volio, i to se valjda možete složiti sa nama Zlovencima, da na našoj granici sa vama Hrvatimsaa śto prije izgradimo 15m visoki zid, pa da mi nemamo više problema sa vama. Ionako Slovenci srednjih i starijih godina na na veliko prodajeju svoje vikendice uz obalu. Najviše Rusima,Albancima i u zadnje vrijeme dobro plačaju i bogati Srbi. Jer naši mlađi ljudi vole otič u daljnje destinacija. Važan jim je samo dobar IPhone i euro u džepu. Tako, da čete nas iz godine u godinu manje gledati, kad nas več tolko mrzite. Siguran sam, da čeju biti novi vlasnici biti vam bolji gosti od nas Zlovenaca Lep pozdrav iz Štajerske....

VL
DU
Deleted user
17:36 24.04.2017.

Danas u cijeloj EU nemamo ni jednog jakog saveznika. Sa svim susjednim zemljama imamo nerijesena granicna pitanja. Sve vlade zadnjih 20ak godina su u takvim pitanjima isle na dobivanje bodova kod naroda tako da su raspirivali nacionalni zanos, a zanemarili su realnost. Tudjman je bio kratkovidan kad je odbio povezivanje sa zemljama Visegradske skupine. Koliko je bio u pravu govori stvarnost gdje su danas oni, a gdje smo mi. Uci u Schengen necemo tako skoro, to su iluzije. Ne postoji kod nas ni jedna politicka snaga koja bi se mogla obracunati prvenstveno sa vlastitim redovima, a kamo li da bi mogli urediti zemlju na dobrobit svih gradjana, a jos vise da razumno idu na rijesavanje sporova sa susjedima. Kod izbjeglicke krize Milanovic je radio pogreske za pogreskama, zatvorio granicne prijelaze sa Srbijom, dok su migranti/izbjeglice prolazili kroz polja, pa ih je zatim i vlakovima slao na granice Slovenije i Madjarske. Hrvatska je nepouzdan partner, zemlja premrezena mitom i kriminalom, u svim sferama drustvo je zakazalo. Slovenija cini ono sto treba da zastiti svoj interes, to je legitimno pravo, jer se pokazalo da Hrvatska nije u stanju stititi granice Europe. Da je ova odluka EU komisije Sloveniji dosla kao slag na tortu, i to je istina, sad nam lagano vracaju za odustanak od arbitraze. A ta ista arbitraza se i dalje nastavlja, Hrvatski sabor je donio odluku, istina, postigao se nacionalni koncenzus, ali koliko od vas moze otvoreno reci da su nasi politicari tu odluku donijeli razumno? Isti taj sud je donio zakljucak da povrede Slovenije nisu takve vrste da bi arbitraza bila nemoguca. Mi smo donijeli svoju odluku, suprotnu EU komisiji. Racun je stigao. Sa Madjarskom, koja nam je mogla biti velika saveznica smo danas u losim odnosima. U ime cega? Hrvatska se debelo vraca na zapadni Balkan, i to dobrim dijelom vlastitim pogreskama. Nisu nam krivi ni Slovenci, ni Madjari, ni EU. Krivi smo si sami.

VL
Avatar debela koli
debela koli
16:51 24.04.2017.

Na Bregani je granica izmedju centralne Evrope i Balkana.

VL
Avatar Zagrebčanec
Zagrebčanec
10:06 25.04.2017.

Ovo su mjere koje se mogu nazvati...."pričam ti priču", a s takvim mjerama kolabirat će ne samo naša turistička sezona nego i cijela Lijepa Naša! Jedini način da se "prisili" EU da nešto napravi po tom pitanju je da see bez odgode počnu primjenjivati iste mjere pune kontrole na svim našim granicama. Pa kada onda u roku dan -dva ovom dijelu Europe dođe do potpunog prometnog kolapsa,.....eeeee.... onda ćemo valjda imati nekakvu relevantnu argumentaciju pred EU za izmjenu ovakve odluke. U suprotnom, turiste ćemo trajno izgubiti, a ekonomski ćemo potpuno propasti već ove godine jer turiste nakon ovakve "parade" nećemo više godinama moći vratiti u Hrvatsku. Situacija je zaista alarmantna, a ovo "mazanje očiju" sa slovenske strane samo je (samo)zavaravanje priglupih i naivnih. Posebno "veselje" je u tome što su za ovakvu, nakaradnu odluku o kontroli granica glasovali i naši EU parlamentarci. Da sve skupa nije tragično bilo bi zaista i više nego li ....smiješno!

VL
Avatar Francek007
Francek007
16:43 24.04.2017.

sada mole hr vlasti da pomognu da se ubrzaju kontrole kada Slovenci idu na g.o. a kada pola europe ide prema sloveniji i kada su kolone bile po 5 h čekanja onda nisu uključili pvc toalete hahaha zdamo sad deželaa ..... Idemo sada hrvatska sustvne kontrole neka se dokaže da možemo zaštiti grenice EU

VL
IV
ivan968
20:05 24.04.2017.

zasto nasi okrivljuju slovence kad i nasi provode isti zakon i to ne samo na granici sa Slovenijom nego i s BiH.Osobno sam se uvjerio

VL
LO
Loupillon
02:16 25.04.2017.

Zanimljivo kako se Europa briinula preko naših leđi da pokaže prema izbjeglicama i migrantima ljudsko lice i preko hrvatsko -slovenske granice prošlo je 650000 ljudi , dogodilo se puno zla .Teroristi koji su mislili doći imali su lijepu priliku poslužitiiti se " balkanskom rutom" uz dobrodošlicu svih mirotvoraca,( Mirovni studiji - ne znam kaj to znači )).TRebalo je zbrinuti ugrožene žene i djecu a one mlade snažne muškarce poslati da brane državu.

VL
DO
domljani
20:41 24.04.2017.

nesposobni hdz se izgovara na druge

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.