Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 19
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Kratka povijest komunizma
Povratak na članak

Povjesničar tvrdi: Komunisti ubili više Hrvata nego Turci

Vladimir Mrkoci na ideju o pisanju knjige o komunizmu došao je davne 1946. godine, kada je u Zagrebu osnovao Antiboljševički blok

Komentari 12

BA
bakulušić
17:51 14.03.2017.

I ubili su preko 660 svećenika, bogoslova i časnih sestara pa im Turci "zulumćari" ni tu nisu do gležnja. A kruna svega su hrvatska stradanja u Domovinskom ratu koja su plod mržnje koju su oni sijali pedeset godina. Zaista strašno a strašnije od toga je činjenica da i danas postoje oni koji ih veličaju.

VL
MO
mobitel20
16:58 14.03.2017.

pok. Mrkoci je bio jedan od najtemeljitijih istrazivaca. Nije bio politikantski sarlatan poput mnogih danasnjih. Knjiga ce sasvim sigurno znacajno doprinijeti neostrascenom,znanstveno dokumentiranom tumacenju povijesnih procesa. A ne treba se obazirati na , i ovdje nazocne, jugokomunisticke trolove ispranog mozga koji i danas misle da su Prle i Tihi stvarni likovi..."Ojacani" s jednako stvarnim Nikoletinom Bursacem...P.S. Ustaski rezim je poput Nediceve Srbije donio rasne zakone, te je naravno, negativan, ali ljudi koji su samo branili pravo Hrvata na drzavu, to svakako nisu. A ubijeni su kao psi, upravo zbog toga, zbog borbe za hrvatsku drzavu(nije ih se pitalo kakvo ce biti unutarnje uredjenje,a malo bi ih bilo "za" jednostranacku Pavelicevu diktaturu i za mnoge njegove odluke), a ne zbog zlocina koji bi im se mogli pripisati, a kamoli dokazati ! Zato banditi i koljaci nisu ni organizirali sudjenja...a o vise od 60% civila medju zrtvama ne treba lamentirati. Svaki danasnji "borac za ljudska prava" morao bi imati isti moralni pogled prema 84 civilne srpske zrtve u Dom.ratu, kao i prema desetinama tisuca civila i jos toliko razoruzanih ljudi nakon ww2 ! Imaju li isti odnos !? Jesu li,dakle,iskreni , ili imaju mracne ideoloske porive raditi protiv Hrvata ? Pitanje je sad...

VL
Avatar Poskok
Poskok
13:33 14.03.2017.

zong tvoje zanimanje je izgleda antifasist. a ni rijeci o tomé koliko zrtava od strane tvojih antifasista lezi pod zemljom. ti si jedan mali antifa majmun.

VL
Avatar pendreck
pendreck
22:57 08.06.2017.

na zalost malo imaamomjos literatura na D-Eng i ddrugim svjetskim jezicima od stvaroj prirodi velikorsba/titoista/yugo"antife"

VL
BA
BarunHrLika
20:43 14.03.2017.

Normala

VL
BA
banemirkovic
14:51 10.11.2019.

Moj pok.otac Mirkovic Željko rodjen u Slavonskom Brodu, RH 1918.godine, veliki gradjevinski strucnjak, katoličke vere,venčan u crkvi Sv.Ante davne 1936, dobio je poslovni stan od crkve od Provincijalata Bosne Srebrene, dosao u Samostan crkve Sv.Ante 1948.godine jos kada je bioo u toj crkvi Gvardijan Fra Dr.Eduard Žilić. Moj otac je radio je na obnovi tornja i na uredjivanju Plećnikove crkve sv.Ante na zidanju tornja 60-62 godine, gde posedujem i jednu veoma retku sliku tornja crkve Sv.Ante u početnoj izgradnji. Moj otac Mirković Željko i Gvardijan Fra.Dr.Eduard Žilić su se odlično poznavali, moj otac Mirković Željko je radio i na crkvi Franjevačkog samostana Rama-Šćit , gde o tome imam dokument a ja sam kao mali bio ministrant u crkvi Sv.Ante preko 10 godina i pohadao veronauku kod Fra Rudjera Radoša a Fra Dr.Eduarda Žilića se sećam kao kroz maglu i ja evo i dan danas živim sa svojom porodicom u tom istom stanu u dvorištu crkve Sv.Ante i pokušavam da isteram pravdu i borim se sa problemima koji su nastali od kako je došao u samostan novi župnik Ilija Alandžak. Rekao sam župniku lično ima Boga i Bog sve vidi a znate i sami Božija pravda je spora ali svakoga stigne.

VL
ZW
zweistein
08:18 09.06.2017.

1. ljubićica bijela ( drug tito ) 2. kuga 3. kolera 4 turci 5. elektrifikacija

VL
Avatar Papatest
Papatest
23:41 19.03.2017.

Ako ja tebi ubijem dijete,a ti zato ubijes mene,dali su obadvije zrtve iste?.Samo maloumnik moze nacisticke sluge ustase nazivati nevinim zrtvama.Klerofasisti se upiru izjednaciti ustase i partizane,placu nad ubijenim svecenicima,ali skrivaju istinu da je medju jasenovackim komandantima bilo 5 svecenikaa od kojih je jedan nosio nadimak mesar.Zna se kako su ustase bjezale iz Zagreba i na koji nacin gurajuci taoce pred sobom pokusavajuci se domoci oruzjem bleiburskog polja,Britanci su ih 10 000 likvidirali mitraljezima jer nisu htjeli poloziti oruzje.De Gaule je samo u jednom danu strijeljao na Elizejskim poljanama 15000 nacistickih kolaboracionista,u ono je doba to bilo pitanje higijene naciesti i njihovi sluge ubili su 20 miliona ljudi u 2sv.ratu.Klerofasisti pokusavaju nacisticku tvorevinu NDH poistovijetiti s teznjom hrvatskog naroda za drzavom,niti je bila drzava niti je bila narodna,vec je bila kraljevina s talijanskim princom Aimoneom kao kraljem,a drzavnost joj je za svagda dao Zavnoh u Jajcu 29.11.1943,Tito a ne Hitler i Musolini

VL
SZ
slaven zadravec
10:03 16.03.2017.

Ako autor knjige analizira ubijanja u nacionalnim kategorijama onda je trebao reći: Hrvati pobili više Hrvata nego Turci., i: Hrvati pobili više Hrvata nego Turaka.

VL
Avatar zong
zong
08:51 14.03.2017.

Nije mi jasno kako političari u današnjoj "modernoj" Hrvatskoj za ustaše koriste terminologiju "Hrvatska vojska iz 2. Svj. rata". Njemci nikada, kada prikazuju dokumentarce o 2. Svj. ratu ne govore kako su to Nijemci bili, oni koriste terminologiju "nacisti" ili "nacistička vojska". Naši kao da se ponose ustašama a pred svijetom se prave antifašisti...

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.