Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 63
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Labuđe jezero u HNK
Povratak na članak

Posve neočekivano: Predsjednica prekršila pravila protokola i izašla pred publiku sa ansamblom

Kako smo naknadno doznali, Predsjednica i ljudi iz njenog ureda učinili su to bez najave i dogovora s upravom kazališta, a jednom je očevicu svoju zatečenost i neodobravanje takvog postupka izjavila čak i ministrica kulture.

Komentari 165

UR
urbanum
11:54 18.03.2017.

Praksa je Večernjeg lista da se tekstovi Branimira Pofuka ne mogu komentirati. Koliko god to bilo otužno to doprinosi njegovom ignoriranju . Čuđenje i komentar pokazuju međutim da autor teksta nije svjedočio sličnim situacijama u velikim svjetskim kućama. Nije neuobičajeno već dapače ima puno primjera da se prva osoba Republike nađe na sceni skupa s izvođačima i ansamblom osobito nakon uspjeha kakav se dogodio u HNK-Zagreb. Kad se zna tko čini našu publiku na premijerama ni najmanje ne čudi ako je u gledalištu bilo nezadovoljnika. No ono što demantira autora poznatog po udvorničkim tekstovima bivšem Predsjedniku Republike je fotografija koja ilustrira događaj. Ne bi se naime moglo tvrditi kako su umjetnici nezadovoljni ili ogorčeni zbog prisutnosti Predsjednice Republike već dapače sasvim suprotno. Uostalom moguće je pitati se da li je Intendantica na sceni zajedno s Predsjednicom i da li se ona pojavljuje na svakoj premijeri? Jedno je jasno. Kad čovjek mrzi ne vidi dobro. Zato onima slabije upućenima pojašnjenje. Druga s lijeva pored Predsjednice Republike na fotografiji je gospođa Dubravka Vrgoč Intendantica HNK-Zagreb.

VL
KL
Klarahrv
11:34 18.03.2017.

Kliknem na portal Večernji, pročitam naslov članka, kažem obitelji sigurna sam da je ovaj članak napisao glasnogovornik Ive Josipovića. Gle, stvarno. Znam da ovaj komentar neče dugo ovdje biti.

VL
KL
Klarahrv
11:40 18.03.2017.

Zato se ministrica kulture mora sakrivati. Sirota kad god je vidim na televiziji izgleda mi uplašeno jer je svjesna da nije izabrana nego.poput Kosorice postavljena.

VL
VI
viviann
12:03 18.03.2017.

Zasto ne provjerite dogadja li se isto u svjetskim metropolama i kazalistima prije nego sto pokazete svoje neznanje.

VL
OX
oxymoron
11:50 18.03.2017.

Pofuk na perfidan nacin iznosi neistine pozivajuci se na "sve protokole" koje ocito sam ne poznaju servirajuci neukom narodu satove partizanske "uljudjenosti". Pitao bih ga samo koliko je puta princ Charles u potpuno istim situacijama ucinio isto sa Royal opera ensamblom??? Ili mozda ni sam Charles ne pozna protokol? U svakom slucaju ovaj Pofukov sigurno NE!

VL
Avatar Becarina
Becarina
13:23 18.03.2017.

Jos 7 i po godina, Pofuk Izdrzi!

VL
Avatar TAJSAM
TAJSAM
12:30 18.03.2017.

Naša Predsjednica može sve i ne boji se nikoga jel nema se zašto bilo koga bojati. Samo da nam proživi do duboke starosti u veselju i izobilju jel nas je toliko i zadužila a svi Hrvati su ponosni na našu Predsjednicu. Pozdrav dobrim ljudima

VL
Avatar imotska115
imotska115
12:57 18.03.2017.

Ja sam uvijek mislio da smo demokratska država, tako da svatko ima pravo da se slika s kim god zamisli.

VL
AM
AMD------------------------
13:27 18.03.2017.

ovo je smjesno ,pisete gluposti.

VL
DU
Deleted user
12:33 18.03.2017.

I naravno, prema komentarima, nadimcima, izričaju i poštivanju izabrane predstavnice naroda, vidi se ta kultura, tolerancija i profinjenost naše kvazi-ljevice. Roditelji su tu kulturu stjecali po šumama i gorama i prenijeli na potomke.

VL
MA
MarkoKosmicki
12:26 18.03.2017.

neka vam Isus oprosti vase pogane rijeci,licemjerje i zavist,, ovo je govor mrznje prema zenama

VL
PO
Postum
12:25 18.03.2017.

Na kraju ništa nismo saznali o samoj izvedbi - zar ne bi to trebalo biti relevantno?

VL
BR
BrajacXL
12:11 18.03.2017.

....Mnogi su se pitali; "Tko je sad ova žena...." Koji članak, koji autor ne poznaje predsjednicu. Možda se je trebal pojaviti Pupi ili Mesina. A jesi pravi "Pofuk" i pravi mamlaz.

VL
VL
vladek
11:35 18.03.2017.

tko mrzi Kolindu,mrzi i Hrvate,znači niste Hrvati več komunajzari

VL
LI
Lisnjak
11:58 18.03.2017.

Zasto posve neocekivano. Kao da do sada nikad nije prekrsila pravila ponasanja. Bit ce da ona dolazi iz naroda kojemu je uvjek nedostajalo slobode,a svojim primjerom dokazuje da to nije vise tako. Nije bitno sto predsjednica pravi "teske" pogreske, bitnije je da njezini kriticari nisu nikad grijesili niti ce, dakako, ikad u buduce grijesiti. Ostaje pitanje - da li se od muhe zujulje pravi slona.

VL
BR
brojevi
13:59 18.03.2017.

Jedini "faux pas" je tvoj članak. Nisi, na sreću, u prilici da određuješ Predsjednićin protokol a svoja tendenciozna i zlonanjerna zapažanja u ovom naručenom članku, slika je i prilika političkog pamfleta.

VL
DU
Deleted user
16:23 18.03.2017.

Koji jadnici i koji jal, baš mi je drago da će te još godinama gledati Kolindu.

VL
Avatar Bruno
Bruno
14:23 18.03.2017.

Kad predsjednik/ca drzave podrzi umjetnike to im je najbolja reklama. Da je to uradio drug Josipovic dobio samo pohvale od ovog autora.

VL
JP
josip.pivar11
15:08 18.03.2017.

Ansambl nije zvao bivše predsjednike pa im je žao što su to učinili sada s Predsjednicom. Eto, jal je velika boljka. Vjerojatno Predsjednica i džepnu maramicu nosi u krivom džepu. Dojavit će joj dotični novinar kad bude vrijeme.

VL
MA
Malenkost
13:57 18.03.2017.

Hm, nisam ljubimac Kolinde, ali ovaj clanak je u svemu pretjerao, u naslovu i sadrzaju, gdje se nalazi novinarstvo? ili pojedini novinari? HR tone u svemu pa i objektivno novinarstvo na dnu Evrope.

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.