Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 171
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Rade na crno?
Povratak na članak

Odijevanje pokojnika u Općoj bolnici Zabok 150 kuna. A račun?

Pogrebnik je obitelji rekao da donesu odjeću u kojoj će pokojnik biti pokopan i da je, uz 150 kuna, predaju čovjeku na Odjelu patologije. Račun nisu dobili

Komentari 19

CR
crocro
08:59 16.02.2013.

Pozdravljam sve poštovane Zagorke i Zagorce. Slažem sa sa onima koji tvrde da je slično i u drugim bolnicama. No, ovdje su stvari jasne. Nakon što osoba premine u bolnici, odlazi na odjel patologije tj. u mrtvačnicu. Prema izjavi odgovornih osoba, bolnica nema sistematizirano radno mjesto u čijem bi opisu poslova bilo i oblačenje pokojnika i stavljanje u lijes. Dakle, svi očekuju da preminuli bude obučen i postavljen u lijes prije transporta na određenu lokaciju. Ali tko će obući pokojnika ako bolnica od nikoga to ne traži. Pa normalno je da u svakoj bolnici ima koji su to spremni učiniti za naknadu ili netko tko će doći iz vana i obući pokojnika. I sada mi očekujemo nekakav račun odštampan na fiskalnoj blagajni. Ja osobno nikada ne bi pitao za račun ako bi pokojnik bio uredno obučen u odjeću koja je dostavljena. Za koliko novaca bi vi obukli pokojnika? Drugo je pitanje zašto bolnica nema osobu kojoj u opisu poslova ne piše i oblačenje pokojnika, pa da to u takvim okolnostima bude službena radnja koja će stajati na posebnom računu i predan stranci na naplatu. Pozdrav lijepom Zagorju i nemojte biti jalni na takvu zaradu.

VL
FI
filjo1234
12:27 13.02.2013.

onda si ga sami oblačite ak hočete malo je šašava situacija ali onak... dal bi i više da se ne mučiš s tim

VL
OB
-obrisani-
12:46 13.02.2013.

Ako ćemo pravo ,,, mrtvaca je izuzetno teško oblaćiti, moraju biti 2 djelatnika i 150 kuna za tu namjenu je simbolićan iznos. Slažem se : kome je 150 kuna previše : neka sam oblaći svojeg mrtvaca

VL
Avatar seneka
seneka
13:01 13.02.2013.

Ako je liniću žao PDV-a od onog jadnika koji oblači pokojnika,nek ga on dođe obući. Pa naravno da ga netko oblači,a sad da se on obogati kao recimo Milošević,to sumnjam jer da bi netko to napravio mora najprije popiti poll kile konjaka mirogojca,a to košta. Našto smo spali zbog nemogučnosti rješavanja obogačivanja ljudi, pa ih tražimo u mrtvačnicama. Ti koji oblače mrtvace isti dan zapiju te novce, pa Linić i tako dobije PDV. A obitelj je pošteđena mučnog posla. Nemojte biti zavidni tim ljudima,ne voze oni Ferarije,jedva da ima biciklina.

VL
2Z
2zz2
14:44 13.02.2013.

S obzirom da zakonski nije propisano tko oblači pokojnika, drago mi je da ipak postoje ljudi koji će to učiniti (ilegalno) za 150 kuna. Kakvi smo to ljudi postali da nam za sve treba zakon i račun.

VL
PO
Pogrebnik
19:07 13.02.2013.

ma sve to neko krivo tumači.Naime taj novac nije za oblačenje nego za pomoć kod utovara pokojnika

VL
BI
bigred1
22:24 13.02.2013.

u pravilu to treba raditi onaj tko je došao po njega,a to treba biti pogrebnik i netko od pokojnikovih koji bi trebao identificirati pokojnika i pomoći obući,jer je zaista teško obući mrtvaca.

VL
Avatar deziderij
deziderij
07:48 14.02.2013.

A 25% državi ? Ako to Linić sazna bome će nahebati. Šta misle ti koji oblaće pokojnike ? Tako ugroziti državni proračun ? Sram da ih bude.

VL
GR
grilecgigi
08:21 14.02.2013.

Ja ga nebi oblačil za te novce!Kaj ljudi umiru samo u Zaboku?kaj u Zg to rade zabadava ili dobite račun? Malo sutra! Nedaj bože da bi trebal kaj takvog ali rađe bum platil nego sam oblačil

VL
DA
Daytona
18:20 14.02.2013.

ovako je u svakoj bolnici.. Neznam zašto je Bračak izdvojen???

VL
NE
nepenthe
09:55 14.02.2013.

Daleko veći problem oko bolnice Bračak je nesnosan smrad fekalnih voda koje se puštaju u otvorenu grabu gdje bi trebale biti kanalizacijske cijevi koje nekim "čudom" tamo nisu. Gdje su tu nadležne službe?! Nikako mi nije normalno da se fekalne vode iz jedne bolnice gdje leže i pacijenti sa zaraznim bolestima puštaju u otvorenu grabu pored državne ceste u neposrednoj blizini naselja i kuća. Tko god da prolazi pored bolnice (kao npr, ja svaki dan na posao) ne može, a da ne osjeti taj smrad. Ako se isti osjeti sad po zimi,što će tek biti kad dođe malo toplije vrijeme?!

VL
OB
-obrisani-
12:20 14.02.2013.

to je normalna stvar u svim bolnicama u hrvatskoj, od Čakovca do Vukovara i Dubrovnika, ljudi si moraju zaraditi nekaj sa strane, negdje je i više od tih 150 kuna, niste otkrili toplu vodu, od uvijek je tako bilo, a i takve stvari ne mogu raditi baš svi

VL
Avatar messerschmidt
messerschmidt
15:10 14.02.2013.

Tko smatra da je to puno, neka ga obuče sam za te novce.

VL
DA
Dabiša
22:53 14.02.2013.

Nije problem da si "štogod" zarade nego što ne izdaju račun, odnosno potkradaju nas, državu, koja onda mora skupljati novce za bolesnu djecu i nemoćne stace. Neplaćanje poreza - krađa i kriminal. Inače, 10 000 nije štogod, naravno.

VL
BA
BabaZaba
06:55 15.02.2013.

Volim novce ali neznam dali bih mogao obuci mrtvaca i za 15000 kuna

VL
PO
pojedinac
11:43 15.02.2013.

Pa račun dobi pokojnik.

VL
AG
Aggyon
15:57 07.04.2016.

Izbacujte te limene lijesove iz upotrebe pod hitno! Na što se troše novci prilikom plaćanja pogreba, strahota!!

VL
MM
mmmmm
09:37 14.02.2013.

Neka se javi novinar koji će istražiti i pisati o korištenju službenog auta (medicinska ustanova) u privatne svrhe, dokaze posjedujemo. Prijava nadležnim nije urodila plodom.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.