Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 28
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Seoske priče
Povratak na članak

'Nismo prodali tatu, on je darovao tijelo znanosti'

Stjepan Oreški umro je u 72. godini nakon teške bolesti, a u svibnju 2012. godine potpisao je donaciju tijela Zavodu za anatomiju Medicinskog fakulteta u Zagrebu

Komentari 18

AN
Anasta
14:23 07.10.2014.

Hvale vrijedan cin, svaka cast, ali mi ne bi bilo drago da nekog svog ne pokopam, da nema sprovoda, da mu donesu pepeo nakon tri godine.. . Uz duzno postovanje znanosti....svakako tema koja je oduvijek intrigirala, jos od Leonarda da Vincija koji je krisom od grobara kupovao leseve beskucnika da bi napravio atlas ljudskog tijela. Ali obicaji su obicaji, treba sad selu objasniti da covjek nije kalkulantski umro nego su tu bili prisutni visi motivi , dobrobit za covjecanstvo i znanost.

VL
MI
marsovac_i23
15:43 07.10.2014.

Koliko primitivnog naroda kod nas,žalosno. Samo se korist neka gleda. Hvale vrijedan čin ovog gospodina! Samo me zanima koliko drzak i pokvaren čovjek mora biti da priča takve bedastoće ? Na svu sreću,nismo svi isti jer mislim da kad bi mene pitao takvu glupost, netko od tih susjeda završio bi na kirurgiji, u najboljem slučaju ! A možda bi se malo igrao i lova s njim

VL
PI
prava istina
15:55 07.10.2014.

Ma savršeno. Kaj da sad napravim da to potpišem?! Šteta da nismo znali za to jer bi moja mama umrla prije 1 mjesec itekako bila ta koja bi tijelo podarila za mlade naraštaje da uće. Šteta zato jer je doživjela duboku starost a nije hvala Bogu znala niti šta je glavobolja. Prvi susret sa bolnicom joj je bio davne 1949 kad je rodila prvu kćer, drugu je doma a u 91 godini je slijedeći put otišla u bolnicu jer joj se nakupila voda i za 8 dana došla doma. Srćeko je posustalo, pričekala je obje kćerke da smo zajedno, bila u naručju omiljenog unuka i ugasila se u trenu, kao svijećica. Eto, znanost je trebala proučiti kako tijelo ode od starosti i jednostavno se ugasi.

VL
HR
hrxxx111
15:00 07.10.2014.

babe se raspituju a kad ih zasvrbi trce doktoru.

VL
SM
smoking
16:33 07.10.2014.

Tako je to kad ljudi guraju nos gdje mu nije mijesto. To je bio covjekov osobni izbor i za to mu skidam kapu, a obitelji porucujem da nisu duzni nikome polagati racune!

VL
BA
Babilon050
09:25 11.04.2017.

S obzirom na svoju bolest , kome se mogu obratiti za predaju svoga tijela u znanstvene svrhe, zna li itko ???

VL
MI
Milkica
17:35 08.10.2014.

Studenti ne znaju ime donora, ali kasnije budu na sahrani. Zar se donori anonimno sahranjuju?

VL
BI
biserkaV
19:19 15.11.2014.

Ne dobije se novac za donaciju tijela...dobije se samo pismena zahvalnica. Takav plemenit potez ne treba biti plaćen, nagrada je taj osjećaj da dajemo sebe za znanost i za edukaciju studenata medicine, stomatologije, biologije.. Predala sam svu dokumentaciju i čekamam svoju donorsku karticu, osjećam se ponosno i korisno...

VL
MO
Milka Oreo 300g.
15:44 07.10.2014.

a koliko daju novaca ako se odlucimo na to?

VL
MD
mara-danda
14:42 07.10.2014.

ovo je nesto kao maratonci..

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.