Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 95
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
VINKO BREŠAN
Povratak na članak

'Moja tri filma pogledalo je više od 600.000 ljudi u Hrvatskoj, a meni su rekli da ne mogu predstavljati hrvatski film'

Redatelj objašnjava zašto treba braniti ideju HAVC-a i kako je moguće da za njega kažu da kao autor ne može predstavljati hrvatski film

Komentari 71

AN
Antiflašist
13:55 22.02.2017.

U sveopcem kreštanju 'filmskih umjetnika' ni rjec o nalazu drzavne revizije, pa tako i kvazinovinar nije niti jednom rjecju pitao druga podobonga za nalaz drzavne revizije? znaci ne priznajete reviziju hrvatske drzave ali novce te iste drzave morate arciti. Predlazemm da se u Ustav unese odredba o tome da bresan,matanic, i ostala ekipa MORAJU svaku godinu dobiti barem 40 milijuna kuna novaca poreskih obveznika, takoder mora biti odredba da ih nitko ne smije pitati kako se arci taj novac, a druga podobnoga koji se hvali brojem gledatelja pitam ZASTO SU VAM ONDA POTREBNI NOVCI PORESKIH OBVEZNIKA?.

VL
A1
Ante_1964
13:54 22.02.2017.

Kad si tako uspješan onda si i sam financiraj a ne da te mi porezni obveznici financiramo,te novce preusmjeriti u sport koji nas je kudikamo više reklamira i to košarka,rukomet,vaterpolo i veslanje,gotovo sve osim nogometa jer oni su i tako preplaćeni

VL
AN
Antiflašist
13:56 22.02.2017.

Predlazem da se umjesto havcu, taj novac podjeli vrsnim lijecnicima i medicinskom osoblju, to je kudikamo svrsihodnije i potrebnije.

VL
PO
portugisac
14:20 22.02.2017.

Niti kod Brešana niti riječi o kriminalu u HAVC-u. Nitko nije išao protiv Hrvatskoga filma već protiv Hribara i njegovih kriminalnih radnji u HAVC-u. Neznam ništa o filmu "Ustav Republike Hrvatske" ali mi se čini da ima dosta anti Hrvatskoga sadržaja jer inaće ne bi dobio vanjsku nagradu. Od ostalih filmaša su filmovi sa inostranim nagradama jer imaju antihrvatski sadržaj a doma nemaju 5 gledatelja.

VL
SX
sudbina x
14:06 22.02.2017.

Dobro da ste se opredijelili pa odsad snimate filmove vlastitim sredstvima i izlazite na tržište. Neće vas više financirati Hrvatski Narod po kojem onda pljujete...

VL
DU
Deleted user
14:33 22.02.2017.

Kako se postaje ustasa u Hrvatskoj? Tako da zatvoris pipe dotoka novca poreznih obveznika. I tad si gori ustasa od onih iz ´45.

VL
SX
sudbina x
14:04 22.02.2017.

Dobro da su se opredijelili, bar znamo tko je tko...

VL
PO
portugisac
14:52 22.02.2017.

Ima jedna ironija. Vrdoljak hoće napraviti pravi pozitivan Hrvatski film GENERAL ali ima grdnih problema. Ne može nači statiste četnike a znamo gdje ima pravih koliko želi.

VL
CR
CROLINDA
14:43 22.02.2017.

HAVC, srpske Novosti, svastika, suzavac............ iščašene udruge kojima je ime samo paravan za antihrvatsko i antikatoličko djelovanje - i to sve Hrvati plaćaju diverzije protiv sebe

VL
SX
sudbina x
14:03 22.02.2017.

Ne vjerujem da se Mlikota poistovjetio s ovim ljevučarima, tipa Navojca i Bitorajca...

VL
II
iifever2
14:34 22.02.2017.

600 000 tisuca ljudi na tri filma je uspijeh? pa to nije ni stanovnistvo zagreba...

VL
CR
CROLINDA
14:33 22.02.2017.

još jedan "antifašistički" uradak na račun Hrvata

VL
IC
ICCO
14:56 22.02.2017.

Film "Svećenikova djeca" je zadnje smeće od filma koje tendeciozno vrijeđa osjećaje katolika i hrvatskog naroda, bolje ga nebi režirao ni Savo Štrbac. Ne radi se tu o umjetničkoj slobodi nego o degutantnom izvrdavanju istine i izlaganju ruglu nekih temeljnih vrijednosti.

VL
JO
josip4
13:55 22.02.2017.

jesu li se ta tri filma financijski pokrila,lako je pričati dajte argumente.Dali su to samo gledatelji u kinima ili i na TV

VL
ST
Stormbringer
13:50 22.02.2017.

A moraš vidjeti "blato" da ne bi stao u njega.

VL
DU
Deleted user
14:50 22.02.2017.

ti se boris za kravu muzaru(novac porezni obveznnika) sad se vidi da ste vi zapravo bez imalo moral od hribara pa do redatelja ponasate se kao bogovi,,nikome ne polazete racune kao da ste jedna super klasa od ljudi kojih se nesmije niti sta pitat nit dovest pod sumnju...i onda vi kao mudraci bjelosvetski kazete da vas politika zeli staviti pod svoju lupu...i nista kao,,,,umjetnici ni na jednoj strani,,,a sam <Hribar je htjeo promijeniti pravilnik i HVC-u da i kada ne bude glavni dobija novac od HAVC a i jos je gospodin otvoreno rekao da bi odmiio f fil o Gotovini i to bez imalo razmisljanja...zasto...pa bolje da kazete da ste vi tatini sinovi iz bivsega sistema i anvikli ste da imate sve sto hocete...a bio bi red da malo pustite i druge da nesto urade a ne da prozivate sve oko sebe ustasama... i izmisljate vec neke floskule...djeco partianska bio bi red da se upristojite...

VL
ST
stomugromova
14:33 22.02.2017.

Kad smo domaćih redatelja,najnovije vijesti iz Poljske !!----------------------------------- Oliveru Frljiću prijeti protjerivanje iz Poljske, a zbog kazalištne predstave 'Izopćenje', koja je igrana u kazalištu Powszechny u Varšavi. U utorak navečer protiv predstave su prosvjedovali oni Poljaci koji se ne slažužu s njegovim 'umjetničkim' izričajem.Frljiću i glumcima prijeti i kazneno gonjenje 'zbog uvrede vjerskih osjećaja i nacionalnog dostojanstva Poljaka'. To je javna kuća, a ne kazalište' - pisalo ja na jednom transparentu koji su nosili prosvjednici

VL
JA
javornov
14:14 22.02.2017.

Moguće da su vam tako rekli jer broj ne govori o kvaliteti, već o količini. Sadržaj je ono zbog čega su vam tako rekli.

VL
DU
Deleted user
14:54 22.02.2017.

Imam ružan dojam da redakcija VL,novinarka Bojana i nas redatelj smatraju da nalaz Revizije nije važan jer se radi o posebnim ljudima i institucijama.Sramite se!

VL
CR
CROLINDA
14:38 22.02.2017.

tako je se nedavno jedan jugokomunonostalgičar u NU2 Aci hvalio da je neki njegov film gledalo ne znam koliko ono milijuna gledatelja - pazi sad - u Kini

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.