Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 2
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Mazda3
Povratak na članak

Mali dizelski motor za dodatan poticaj japanskom kompaktu

Skyactive tehnologija u prvi je plan stavila sve pozitivne osobine dizelskih motora, dok su nedostaci poput buke i nemirnog rada - nestali

Komentari 5

BU
BubyZG
11:11 26.03.2017.

Diesel ? Nee, nikada više !! Sve je više gradova koji će zabraniti vožnju dieselima. A osim toga, pogotovo kod Mazde, potrošnja je dramatično viša od deklarirane, još uvijek vozim Mazdu 6 koja je po gradu trošila 13 litara/100 km.. Tijekom godina, preprogramiranjem su je uspjeli dovesti na oko 9l/100km, ali je to i dalje 25% više od deklarirane potrošnje od 7,5 l/100 km. Uzroci su u DPF-u, kojega niti jedan proizvođač nije uspio napraviti kako spada - em se začepljuje, em povećava potrošnju, em se ne smiješ voziti samo po gradu, em moraš voziti iznad 2000 okr/min, em ..... fućkaš takav motor. Benzinci su po potrošnji dostigli dizelaše i nema više nikakvog razloga za diesele u osobnim automobilima.

VL
Avatar Papatest
Papatest
11:43 25.03.2017.

Nista ne moze zamjeniti kubikazu i velik obrtni moment

VL
BL
bellator luminis
12:49 26.03.2017.

270Nm a 11 sec do stotke?? Vrlo loše ubrzanje, fali tu kubika.

VL
IB
ibiza
22:43 25.03.2017.

malo brkas pojmove ,okretni moment je bitan a ne kubikaza i ja sam vozil nekada Corado G 60 i Golfa VR6 i kada sam kupio Pasata 2001 sa 130 konja nisam do 140 -150 skoro nikakve razlike osijetio bas zbogg dobrog okretnog momenta....

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.