Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 195
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
ima li zaštite
Povratak na članak

Kako nas špijuniraju? WhatsApp, Telegram i Viber su sigurni, no prate vas preko mobitela

Novi dokumenti WikiLeaksa pokazali su kako prisluškuje CIA i što može pravi softver. Potpune sigurnosti nema, no ipak se možemo zaštiti

Komentari 28

AL
alphazulu99
21:02 10.03.2017.

Vrlo ste humoristicni. Onaj kod koga su serveri, moze pregledavati sve sto pozeli. Moze preslusavati, arhivirati, analizirati svaki razgovor, svaku poruku, svaku fotografiju. Pricu kako su neki serveri sigurni, a neki nisu ostavite za naivnije.

VL
BU
bubimir55
21:19 10.03.2017.

Samo neznalica može tvrditi da su navedene aplikacije sigurne. Beskoristan članak.

VL
HR
Hrabraja
20:25 10.03.2017.

Da iiii. Ako se nekome da slusati sto blebecem s frendicama, svaka mu cast

VL
MI
miso
05:53 11.03.2017.

Najbolji način zaštite je da sve bacite i prošećete se šumom s prijateljem!

VL
ST
stefj
22:24 10.03.2017.

Ništa vam ne pomaže PIN niti bilo što drugo... Ameri već dugo mogu pratiti sve na iPhoneu, a i na Androidu, a Izraelci rade software za ostale nacije. I to je tako lijep, user friendly software, samo poklikaš što na telefonu želiš pratiti, koji broj, i aplikacija se sama instalira na telefon daljinski, ne zahtijeva apsolutno nikakvu interakciju korisnika, te korisnik nije svjestan da se nešto takvo instaliralo... Jedino što pomaže malim nacijama kao što smo mi, relatinvo mali proračuni službi koje to žele koristiti, jer se cijene softwera pišu sa 6, 7 ili više znamenki. Što siromašnija zemlja, to sigurniji telefoni :)

VL
ML
mlinar71
01:23 11.03.2017.

ja ih stalno zajebavam, ove iz ciae. pustam im jelenu rozgu i sabana saulica

VL
DU
Deleted user
06:57 11.03.2017.

poštovani novinari, krivo ste prenijeli informacije. Wikileaks "Valut 7 - year zero" (ime ove akcije) upravo govori o tome da niti whatsapp, telegram i viber nisu sigurni. Imate na blogu telegrama ( http://telegra.ph/Wikileaks-Vault7-NEWS ) fino napisano kako se oni ispričavaju ali da bez obzira što su se oni potrudili napraviti aplikaciju da se ne može špijunirati, na žalost USA i dalje može špijunirati jer sam iOS i Android imaju rupe preko kojih se mogu nadzirati svi ulazi (kamera, tipkovnica, mikrofon, zvučnik itd) prije nego što aplikacija uopće može krpiptirati razgovor,... i da, ova vijest je jako bitna, ali krivo prenosite informacije i zakasnili ste 3 dana sa objavom. Naravno, nije ovo nešto novo, svi smo i ovako to pretpostavljali, ali ovo je jako bitno jer sada postoji i dokaz. P.S. tu se radi puno više osim samog nadzora mobitela,.. Imate fino dokumentaciju da su svi elektronski uređaju kompromitirani, što uključuje i vaša auta (embedded device), tako u slučaju da USA nekog želi elegantno likvidirat, samo može isključiti kočnice, i eto ti, optuži Toyotu, BMW.. itd. da im ne valjaju vozila, a ti se elegantno izvuci od ubojstva,...

VL
GO
gooniegoogoo
21:26 10.03.2017.

sve nabrojano CIA i ostali prate stalno, ništa šta ima net nije sigurno, ni ugašeno

VL
Avatar matalan
matalan
06:29 11.03.2017.

CIA je demokracija, UDBA&KOS&KGB&STASI&SIS to su Sovine agenture tiranije zlih ideologija, mračnjaci islamokomunizma...

VL
DU
Deleted user
00:18 11.03.2017.

ako određene službe žele provaliti u tvoj mob, sigurno će to djelomično i uspjeti... znam da postoji mogućnost da se aktivira snimanje ili prijenos razgovora i kod ugašenog/ isključenog mobitela... policija kontrolom nadzornih kamera po tramvajima ili trgovima također skupljaja indicije da ste bili tamo.. vjerovatno nam i e- poštu čitaju... ne znam kako je s wi fi, ali... uglavnom- nemam što skrivati, ali zbog čega im olakšavati posao?...

VL
DU
Deleted user
00:22 11.03.2017.

Btw..... čuo sam da su svi stari serveri privredne banke preneseni u Italiju kada su je Talijani kupili.... sada Italija ima popus svih državnih službenika ( vojske, policije i administracije RH)... suziš krug, i imaš popis svih hrvatskih obavještajaca... :(

VL
AH
ahaskoro
09:52 11.03.2017.

Pokazuje se 'strucnost' vecernjakovih novinara koji su culi za internet pojavom facebooka...Ne gospodjo Tanja ni viber ni whatsup ni telegram nisu sigurni na prisluskivanje. Ne samo da nemate pojima nego ste lijeni upisat pojmove u google jer bi vam vec prva stranica pretrage sve objasnila. Opet, za kog je dobro je...

VL
DU
Deleted user
21:06 10.03.2017.

svaka tehnologija ..je nista..nasuprot.."ja znam sta ti mislis i namjeravas uciniti a bez da te vidim..cujem ..dodirnem ili osjetim.." evo ..ja znam s kim si bila i sta ste jeli..veceras..posli ovoga clanka..

VL
BA
banijash
21:11 10.03.2017.

WhatsApp.. siguran!? Sto reci onome ko tako nesto napise sem da nema pojma o nicemu.

VL
DU
Deleted user
23:02 10.03.2017.

nije vazno sto nas spijuniraju,to su nasi prijatelji ameri,Vladimir je za sve kriv,zar ne?

VL
ZV
zvonkofuric
08:00 11.03.2017.

zanimljivo od toliko prisluškivana još nisam vidio da su nekaj sprijećili da se ne dogodi

VL
Avatar Ironman0105
Ironman0105
05:56 11.03.2017.

ne "spijuniraju" nas, uhode nas....spijuniraju u srbiji....

VL
AN
Andrej50
23:44 10.03.2017.

"WhatsApp, Telegram i Viber su sigurni..." - za WhatsApp postoji tzv backdoor i nije ni najmanje siguran!

VL
SL
slovenc007
21:16 10.03.2017.

Men dok ne jave ženi šta imam na whats app neka gledaju :)

VL
DU
Deleted user
23:30 10.03.2017.

ma daj molim te..koje tehnologije.. uvik ista ponavljanja..vec tridesetak i vise godina..od sah meca..spaski-fischer..sve je u "rukama"..znam sta mislis i namjeravas uciniti..a da te..ne vidim..cujem..osjetim i diram.......

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.