Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 49
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Nova pravila
Povratak na članak

Evo kada doista možete biti kažnjeni s 500 kuna tijekom vožnje bicikla!

Do dezinformiranja javnosti došlo je zbog krivog tumačenja izmjena Zakona o sigurnosti prometa na cestama koje su na snagu stupile prošli tjedan

Komentari 45

T1
t111
20:31 08.08.2014.

ok, kao biciklist koji se vozi po bolonji i ilici, imam kacigu, reflektirajuci prsluk i po danu, postujem u potpunosti prometna pravila zanima me kada ce se napraviti policijska akcija kojom ce se kaznjavati vozaci motornih vozila koji prolaze na 10 cm od mene pri brzini ne manjoj od 60km/h pritom bjesno trubeci. ok, ja nisam sasvim cist u glavi, pa se savrseno uklapam u takvu prometnu dzunglu, ali kaj je sa ostalima? ne mogu zamisliti dijete od 10 godina (pa makar bilo u pratnji) ili neku stariju osobu od 65 ili vise godina da mogu sigurno voziti i prezivjeti sve sokove. takodjer, kako bi biciklisti mogli nauciti svoje obveze? prema sat vremena predavanja u osnovnoj skoli kada imaju 8 godina? cijeli sustav biciklista u prometu je u rasulu, super je kaj uredjuju obveze biciklista, ali smatram da se moraju stvoriti preduvjeti prije nego stjeras nesigurne na cestu. p.s. imam vozacku dozvolu vec 13 godina.

VL
MA
malaliba
20:46 08.08.2014.

Odlično, imaju slušalice na glavi, slušaju muziku, a ne čuju tko dolazi iza njih, kao što se meni neki dan dogodilo, tip sa slušalicama na glavi, u mirnoj i ne jako prometnoj ulici odjednom počne krivudati po cesti a jaa ga upravo pretičem, nije me čuo jer ima slušalice, i skoro sam ga pomela, maka sam vozila samo 40 i sada to ne kažnjavati?!.Da ne spominjem one koji vole voziti bez ruku na volanu, i njim 500 kuna kazna!

VL
Avatar niko_svetinja
niko_svetinja
21:36 08.08.2014.

Ako je zakon takav kako kaze ovaj novinar to je los zakon. Niti vozac, niti biciklist niti bilo koji ucesnik u prometu pa i pjesaci kada prelaze cestu ne bi smjeli imati slusalice u usima iz sigurnosnih razloga. Ne cujuju tko im dolazi iza ili u susret svejedno, vozaci ne cuju Hitnu ili Policiju a znamo da nekada i sekunde mogu spasiti zivot. Onaj tko rabi bluetooth uredjaj za mobilni telefon to je u redu, a vozaci trebaju paziti kada voze pokraj biciklista ili pjesaka extremno jer su uni potpuno nezasticeni u prometu.

VL
TH
than
21:20 08.08.2014.

Treba se uvesti dosta reda u cijeli promet. Divljaju i vozaci, pogotovo ZET-a, divljaju i biciklisti, a i pjesaci koji se kao Daltoni krecu i biciklistickom stazom hodajuci njih nekoliko jedan pokraj drugoga. Jos da barem pogledaju, ako netko ide, ali ne... Jos i djecja kolica po toj stazi vuku. Da ne spominjem pretrcavanja pjesaka gdje nema 'zebre'. Slaba prometna kultura...

VL
Avatar carlibraun
carlibraun
12:03 09.08.2014.

Hrvatska nema biciklističke staze i prema tome nije osigurala biciklistima mogućnost vožnje, prema tome nema mogućnost kažnjavanja. Takvi zakoni su prisutni u Iraku, Afganistanu, Nigeriji, libiji, tko je napisao ovaj zakon treba dobiti ostavku.

VL
DA
dante13st
23:44 08.08.2014.

Bluetooth ili samo jedna slušalica u samo jednom uhu.

VL
T1
t111
10:36 09.08.2014.

biciklisti su u prometu sigurniji sa slusalicama. vozaci najcesce trube iz ljutnje sto su biciklisti na cesti, a ne jer postoji realna opasnost. puno je opasnije kada te vozac niti ne vidi, a onda ti nije bitno cujes li ili ne, kada ga ne vidis. tako da je vazniji vizualni pregled prometa oko sebe, a to se poboljsava upotrebom retrovizora. biciklist sam koji je svakodnevno u prometu i to po najprometnijim cestama i odgovorno tvrdim da se bez usiju moze savrseno voziti, bez ociju nikako.

VL
GA
gamsty
09:05 09.08.2014.

Kad treba kaznit one koji su ukrali stan od 100.000 EUR-a, onda policija nema ovlasti. Kad treba kaznit Smranadera, slinića, kostu i ostale koji pokradu milijarde iz proračuna, onda nitko nema ovlasti. A frajeri nam se smiju. I mi to još uvijek trpimo. Do kada!!!!!! Idemo svi u akciju, maknimo lopove!!!!

VL
Avatar Pro et Contra
Pro et Contra
01:22 09.08.2014.

Danas je rijetkost viditi pjesaka biciklista ili vozaca auta a da ne bulje u Mobitel. Mobitel je vecini isprao mozak. Ja sam protivnik kazni koje se placaju novcem, ni sam bog me nemoze natjerat da platim kaznu novcem, koje su to gluposti ...

VL
Avatar carlibraun
carlibraun
12:01 09.08.2014.

Hoće li zakonodavac zabraniti slušanje radia u autima, pušenje, i kada ?

VL
BI
Bisera
21:07 08.08.2014.

A gdje ima kacigu

VL
CI
ciba12345
11:58 09.08.2014.

Protivnik sam kažnjananja zbog mobitela i pojasa. Da ukratko objasnim. Nesmijem telefonirati ali smijem npr...čitati novine,jesti sladoled,pušiti i paliti cigaretu ,i raditi tisuču drugih potencijalno opasnih stvari u vožnji. A ovo s biciklima pa to je obično sr...nje.Oko pojasa...ako nikog ne ugrožavam šta koga boli ona stvar oču li si ja razbit zube na volanu. Cjeli sam život u autu a i na biciklu i mislim da su to bedastoče uvezene iz američkih filmova.

VL
IS
istri
22:13 08.08.2014.

trecina penzije. jel ima jos negdje u eu da se placa kao kod nas?

VL
LU
lukateli1
08:30 09.08.2014.

A, smijem li vozit bez ruku? A, bez zuba?

VL
Avatar baracuda
baracuda
09:08 09.08.2014.

Pa kod nas je i kriminal po zakonu. A DORH-u se smije cijeli svijet.

VL
SA
santos008
11:24 09.08.2014.

Ova na slici je kaznjena jer je prdnula.

VL
Avatar Getrib
Getrib
11:54 09.08.2014.

Zašto se ne opominje i kažnjava vožnja biciklom po zebri, što je masovna pojava, umjesto da se gura bicikl kao pješak.

VL
Avatar ZigiMarley
ZigiMarley
15:35 09.08.2014.

...mi smo baš jadan narod, nismo sposobni napraviti niti jedan kvalitetan zakon. A rješenje je vrlo jednostavno. Potrebno je zabraniti da vozači i biciklisti imaju OBJE slušalice na ušima, jer tako ništa ne čuju oko sebe. Dakle, ako netko koristi hands-free tada ima samo JEDNU slušalicu na ušima i onda može razgovarati i čuti sve oko sebe. Ali kako očekivati od naših uhljeba da osmisle nešto kvalitetno. Da su to sposobni ljudi imali bi privatne tvrtke i zarađivali velike pare...

VL
DH
dalibor.hren
16:26 09.08.2014.

Može li biti kažnjen političar u skromnoj limuzini ako nije vezan na zadnjem sjedištu a pojas postoji?

VL
Avatar carlibraun
carlibraun
12:04 09.08.2014.

Hrvatski političari su sumrak civilizacije. Ne smiju niti znaju prepisati zakone od recimo Njemačke.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.