Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 165
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
svečano otvaranje
Povratak na članak

Otvoren terminal Zračne luke Franjo Tuđman. Plenković: Ovo su nova vrata Hrvatske

Riječ je o impresivnoj građevini atraktivne i suvremene arhitekture koja predstavlja spoj "betonskog podnožja u kojem se nalaze svi sadržaji terminala i valovite čipkaste čelične konstrukcije krova koja zgradi daje poseban arhitektonski izričaj."

Komentari 103

Avatar Titanov sin
Titanov sin
14:02 21.03.2017.

Sretno........!

VL
MI
Mimizo
19:42 21.03.2017.

ime našeg velikana ovo je povijesni dan za hrvatsku

VL
NE
Nenadjebivi
20:03 21.03.2017.

Franjo Tuđman je hrvatski George Washington , pa ako su Amerikanci dali glavnom gradu ime Washington kao i jednoj saveznoj državi , ono najmanje što mi možemo učiniti je da zračna luka gl.grada dobije ime po Tuđmanu koji je največa hrvatska povijesna ličnost svih vremena a največi je upravo zato što je on stvorio nezavisnu hrvatsku državu po prvi puta u povijesti , još je to dosta friška povijest jer je Tuđman umro prije samo 17 godina ali meni je kao i svim razboritim domoljubima njegov značaj i povjesna veličina jasna već sada , naravno onima koji nisu željeli samostalnu Hrvatsku i koji još žale za Jugoslavijom ili koji su smušenjaci i diletanti koji mnogo toga ne shvačaju i podlegli su utjecaju snažne antituđmanovske propagande to je trn u oku i neka je , njihova tuga svakom hrv.domoljubu je radost . Stvoriti hrvatsku državu nije bilo nimalo lako ni jednostavno sa toliko brojnim unutarnjim i vanjskim neprijateljima i zato se ovom političkom genijalcu ja klanjam do poda jer to zaista i zaslužuje.

VL
IV
Ivan2706
07:42 22.03.2017.

Francuzi znaju di su došli pa su u samoj gradnji izvukli 25% vrijednosti projekta ugrađujući manje kvalitetne materijale od onih koji su trebali biti po projektu.

VL
KA
kabul
22:46 21.03.2017.

E sad autobusni iznad zeljeznickog, gore autobusi, dole peroni. Kakti podovoznjak. Sve na jednom mjestu.

VL
KA
kabul
22:21 21.03.2017.

Bolje da se aerodrom zove Franjo Tudjman nego da nas kupe arapski emirati i dobijemo neki islamski logo na avionima kao sto se dogodio u susjedstvu.

VL
Avatar NenadNikolicZagreb
NenadNikolicZagreb
09:17 22.03.2017.

Dvije su stvari. Prva, Zagreb je dobio novu pristanišnu zgradu za svoj aerodrom. Kako izgleda zgrada je lijepa i dobro opremljena ali broj izlaza za zrakoplove je nedovoljan. Druga stvar je izmjena natječajnog ugovora po kojem koncesionar dobiva skoro zaa trećinu veća sredstva nego što je ugovorom koji je bio u natječaju za koncesionara bilo predviđeno. Uopće ne sumnjam da se radi o korupciji i povezanosti državnih struktura izravno s koncesionarom uz brojne sitne "orade" koje plivaju i trgaju iz tog kolača što mogu. Pa zar pod imenom generala Franje Tuđmana, zar pod tim imenom mijenjate ugovore zbog korupcije prije nego što se jedan putnik našao u zrakoplovu, na štetu uglavnom Hrvata koji će putovati s tog aerodroma? I što sada, ime Franje Tuđmana će se godinama povlačiti po novinama kao "korupcijska afera" ' Jasno mi je da će DORH zažmiriti na oba oka i na sva ostala moguća mjesta, ali Hrvati će skuplje plaćati aerrodromske i druge naknade najmanje 30 godina. Istio su nam već dragi francuski partneri učinili s našim tunelom Učka koji je građen doprinosima građana i nabili nam od prvog dana najmanje dvostruke cijene. Tuđmanov savjetnik u tom poslu s Učkom je dobio francuske ordene i sada u ogromnom bogatstvu za hrvatske prilike čeka kraj svog bogatog života. Isto tako očekujem i s ovim ugovorom, nekolicina od okupljenih su trljali ruke, posao je krenuo, ugovore su prepravili, i oni mogu mirno čekati da im život prođe u bogatstvu. Svi mi ćemo to dodatno plaćati najmanje 30 godina.

VL
KA
kabul
21:53 21.03.2017.

Djeca trebaju pjevat pjesme Franji u vrticu i u osnovoj ih primat u Gardu Malu...nebi vise bilo negativnih komentara sl. kao za vrijeme Tita, ova djecurlija danasnja od 60 i kusur pevaju li ga pevaju...

VL
PR
prsutsir
20:46 21.03.2017.

Nije bitno kako se zove,glavno da je gotov i otvoren.Sretno!

VL
SV
stjepan v.
20:36 21.03.2017.

Sto znaci "gaziti Tudjmanom" krasnecu

VL
Avatar Tito Krmčina
Tito Krmčina
21:08 21.03.2017.

Kapu dole

VL
KA
kabul
22:10 21.03.2017.

Ima tattoo shop na aerodromu...svi koji imaju CCCC istetovirano, tetoviramo vinjete da lete preko Slovenije...besplatno

VL
DO
doktorica
18:36 23.03.2017.

Plenković: Ovo su nova vrata Hrvatske....za odlazak stručnjaka,mladih intelektualaca i svih onih koje ova zemlja ne može hraniti!

VL
Avatar bokolo
bokolo
20:46 21.03.2017.

Super i Bravo!!!... Zanima me kao su roijesili RentCar parkiraliste koje je godinama podsijecalo na sajam peradi

VL
DA
danho
08:28 22.03.2017.

Vidim da su promijenili engleski naziv ,prvo je bilo Airpor FT a sad vidim da su ispravno napisali i stavili FT Airport, dakle koji debili..napravit cijelu instalaciju,namontirat da onda skuzis da si pogrijesio...

VL
KA
kabul
23:40 21.03.2017.

Kada budem dolazio u Hr, nemojte mi bacat cvijece na vjetrobansko staklo, hebete mi senzor za kisu bezveze.

VL
DU
Deleted user
22:08 21.03.2017.

Ovo su vrata Hrvatske za turiste i strance, dok su vrata za Hrvate autobusni kolodvori u Osijeku, Vinkovcima, Brodu.....

VL
ES
Esteder
09:17 22.03.2017.

Franji Tuđmanu je doša samo turčin na sprovod toliko je bitan i omiljen bio. Tuđman je dozvolio i sudjelovao u pljački Hrvatske menađerskim kreditima koje su dobivali isključivo HDZ ovci . Domoljubi si svi oni koji uspijevaju živjeti s 3000KN mjesečno.

VL
BL
blagoje58
20:39 21.03.2017.

U Hrvatskoj bi trebalo skratiti mandate kako bi češće bili izbori. Tako bi se pred izbore češće događale stvari u ovoj zemlji.

VL
BL
bljak007
20:19 21.03.2017.

Neznam kako će reagirati porodica Tuđman, što su gospodina Franju Tuđmana prekrstili u ime Stjepan Tuđman! Žalosno žalosno što novinar nezna ime, prvog hrvatskog predsjednika!

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.