Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 25
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Bolje je u Tuzli
Povratak na članak

Otišao u Njemačku za boljim životom, a onda se razočarao: Dao sam otkaz i vratio se kući!

A. K. iz Tuzle krenuo je „trbuhom za kruhom“ i došao u Njemačku. Ali taj kruh za njega imao je „sedam kora“.

Komentari 33

GO
gooniegoogoo
13:40 27.02.2017.

dakle nije do Njemačke neg do Balkančine kod kojeg je radio

VL
DC
Dolina Cupova
13:54 27.02.2017.

E moj Bosanac,kad di se vac raspitivao o poslu u Njemackoj ili na zapadu,trebao si se malo bolje raspitati i o nasim ljudima,svi ce ti reci isto,sto manje sa nasima kontakta poslovnog ili privatnog sve te manje glava boli. Drugi put u pamet

VL
Avatar cera
cera
14:13 27.02.2017.

Bitno je kaficu ispijati!

VL
HR
Hrsto99
14:31 27.02.2017.

Obratite paznju da nakon jednog ovakvog clanka ide desetak onih koji propagiraju iseljavanje. Ovakav clanak VL stavi povremeno da se stvori privid objektivnosti. Kampanka za iseljavanje nastavljaju sutra vjerojatno.

VL
DU
Deleted user
14:05 27.02.2017.

To se događa kad se Balkanci na Zapadu zapošljavaju kod Balkanaca, druže se i traže prijateljstva sa Balkancima, čak traže cure i dečke i bračnog partnera među Balkancima, jedu čevape i slušaju balkansku muziku. Kako se takvi uopće mogu intergrirati u zapadno drušvo i civilaziciju kada od početka to odbijaju? Nostalgični ljudi koji kukaju za domom, obitelju i gubljenjem vrimena na kavicama bolje da uopće ne idu na Zapad gdje je posao i business prioritet i točka. Tamo je vrijeme novac,a to zadrtim Balkancima može zvučati okrutno.

VL
SD
sve_dalje_od_HR
14:09 27.02.2017.

Radio ti kod Njemca, Turčina ili Balkanca sve je isto: raditi se mora i za to ćeš biti adekvatno plačen, u suprotnom postoje inspekcije koje će provjeriti poslodavca i ako je zakidao radnika bit će kažnjen. Osim ak se naš Bosanac ne vodi onom balkanskom devizom " nemož' on mene tolko malo platit kolko malo ja mogu radit" U tom slučaju puno bolje ti je u Bosni, a djeca nek se snađu

VL
JR
Jean Renault
15:15 27.02.2017.

Neka sad ce mu u Bosni bit bolje...Nemojte dolazit u Njemacku ovdje je grozno. Tesko male place , preko cijele godine je snijeg ili kisa , hrana se ne sprica dovoljno kao u Hr ...uzas drzava ...bolje je u Hrvataskojj tamo nitko ne izrabljuje...tamo samo kazu nakon god dana nema place...a ljudi....ma mi smo divan narod uopce smo jako veseli...ne ogovaramo okolo...

VL
MA
Majur
13:46 27.02.2017.

U redu,a jel dobiva redovito plaću(i kakvu) sad kad se vratio ili je sretan što može "kahvu" popiti u Tuzli,a djeci i dalje veli:"nemam"?!

VL
AM
Ameise
15:13 27.02.2017.

Eto ja zivim u Austriji 13 godina i radio sam svasta,od ciscenja snijega,ciscenja zgrada,pranja prozora,baustele;konobarisanja dok nisam uletio u svoju branzu,farmaciju. 8 dugih godina al nisam pomislio da odustanem jer moglo se i pristojno zivjeti (sad jos bolje). Radit se mora svugdje (osim u tvojoj carsiji izgleda) a u Njemackoj se jos manje muljat moze vec u Austriji oko prijava.

VL
CA
campa
17:14 27.02.2017.

Dečko se nije snašao.Pravilo je da se izbjegavaju Balkanci koji imaju firme u Njemačkoj (čast izuzecima).Koliko ljudi poznajem koji su u Njemačku otišli organizirani preko naših menađera.Prvi mjesec je bio po dogovoru a onda klasična muljaža kao kad si u Hrvatskoj.Kasne plaće i ne isplačuje se dogovoren iznos a o satnici da i ne govorim.Svi su se preporodili kad su prešli u poduzeća Njemačkih vlasnika.Zato u potpunosti ne stoji.U njemačkoj se zarađuje za život a u Hrvatskoj za preživljavanje(govorim o radničkim zanimanjima).

VL
Avatar davcro
davcro
15:14 27.02.2017.

Propaganda iseljavanja, neka se iseljavaju oni koji primanja dobivaju iz proračuna

VL
MA
medjimurec_at
17:05 27.02.2017.

Divna pricica , bas bi me zanimalo sta je htio novinar time rec. Jedan drzavljan BIH , koji nezna ni najosnovnije a to je jezik drzave u kojoj radis ocekuje valjda da ga postave u neki ured da pije kavue kavu il sta ? Dobio je onakav posao za koji je jedino sposoban - lopata i plus toga za gazdu svog zemljaka koji ga je maksimalno iskoristavao . Sta rec na to , ako ides nekuda - prilagodi se il idi doma , nije ti neka zemlja kriva ako nisi u stanju naucit ono najosnovnije a to je jezik .

VL
Avatar Niškorist
Niškorist
15:56 27.02.2017.

Članak ?

VL
Avatar nula
nula
17:48 27.02.2017.

Kad nasi odlaze u inozemstvo, vi pisete da su tamo "svi presretni i da ....", statijaznam. Kad ovi iz BIH odlaze, onda je "bolje" u ...Tuzli. Cilj clanka je da nam servira da je bolje u Tuzli, nego u RH.RH. Cista logika. Eee, moj Deutsche Welle. Ne znam ciji ste vi Welle, ali sigurno niste Deutsche.

VL
ST
Stipan
19:59 27.02.2017.

Što dalje od rođaka i svih koji govore tvojim jezikom i biti će ti dobro! Ako to nemožeš onda si nesposoban oa gdje god bio!

VL
NO
Novaaa
01:49 28.02.2017.

Teško je kad si novi i još ne znaš jezik onda si svačija kanta za napucavanje. Naši balkanci to znaju i zato koriste situaciju...

VL
ŽV
žvanek
17:23 27.02.2017.

Svašta

VL
SL
Slavik
00:56 28.02.2017.

Cim vidiš samo inicijale znaš da je prica izmisljena

VL
DU
Deleted user
18:00 27.02.2017.

Covjek nije znao njemacki, i uputi se u Njemacku raditi kod Balkanca. Pazi iznenadjenja sto je prosao kako je prosao. Za nekog tko ima fakultet, a nije si u godinu dana uspio pronaci ni lijecnika tamo, cudi me da se nije i prije vratio. Pazi ovo, imao je vremena na poslu razmisljati, a nije imao u skoro godinu dana vremena pronaci bolji posao. Mujo u svakom pogledu. Ne znam kaj bi drugo napisal.

VL
TE
TechnoCroat
15:17 27.02.2017.

Ako se tako u Njemačkoj "iskorištavaju" radnici, zašto svi odlaze i traže posao? Nema ni jedne price da je Hrvat otišao i otvorio svoju firmu. To mi se čini jednostavnije, logičnije i unosnije.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.