Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 16
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Kako je S-300 došao i otišao iz Hrvatske
Povratak na članak

Americi nije odgovaralo da Hrvatska 
s moćnim sustavom strši u regiji

Za Srbiju je šok bila spoznaja da je Hrvatska uglavnom ruskim oružjem izvojevala ratnu pobjedu

Komentari 113

Avatar Idler 3
Idler 3
10:23 23.04.2017.

U nedostatku inspiracije nastavlja se pretakanje iz šupljeg v prazno po pitanju ove teme. Kao prvo, Srbi su jako dobro znali koje oružje imamo i kak ga nabavljamo. Kao drugo, jesu li nam oružje dostavljali Rusi kao država il njihvii mafijaši il netko treći nebitno je - se smo mi to dobrano platili. Kao treće, Amerima svaki ruski malo naprednji sustav dobro dojde i zainteresirani su za njeg i neko "stršanje" s tim nema veze.

VL
MA
matokan
11:04 23.04.2017.

Hrvatska se naoruzala novcanim donacijama iseljenih Hrvata.Kako to politaciri kazu dijspora.Kupovali su oruzije gdje su znali i mogli zbog uvedenog embarga.Druga strana ga je imala i za izvoz i opet su izgubili rat.Bili su 1993 godine na koljenima.Steta za jedne i druge sto te godine rat nije zavrsio onako kako je zavrsio dvije godine kasnije.

VL
DO
domxerex
12:15 23.04.2017.

Hahaha, zašto me ne čude imena levičara u činu slabljenja obrane države. Činu koji bi se u titovo doba nazvao izdajom i za koji bi akteri i članovi uže obitelji dobili metak u glavu. Jedino je možda zanimljivo što su to učinili ljudi koji se unu na tog istog Tita. Ljudi koji su prvo izdali svoju jugoslaviju , potom našu Hrvatsku, neki od njih i svoje sponzore u slučaju Libije. Očito ih je krenulo sa izdajum. Najteže je prvi put, poslije ide samo od sebe.

VL
DU
Deleted user
12:04 23.04.2017.

Zakljucak nije bas pametan, ovo je cisto pranje mozga.Rusi su prodali najbolje da smirimo tzv male ruse

VL
LU
luzer96
11:46 23.04.2017.

Živjela KPJ živio drug Tito, živjelo bratstvo i jedinstvo, živio Marx ..................ovo neće obrisati i dati opomenu mo'š mislit,,,,,,,,,,,,,,,to je sustav koji ruši sve koji imaju drugačije mišljenje

VL
MK
mksdk
11:51 23.04.2017.

Pojam savezništva u današnjem svijetu postaje sve nejasniji budući da su gotovo sve države same u sebi podjeljene i razjedinjene po temeljnim ideološkim odrednicama. Tako se lako može dogoditi da istoj državi dvije vlade vide isti problem na dijametralno suprotann način. Tu se logično postavlja pitanje, zašto bi jedna vlada uopće bila dužna držati se obaveza koje je prethodna sklopila, ako misli da su krive i zle? Kao što se komunisti nisu držali obveznima poštivati odluke onih koji su bili prije njih, zašto bi se netko drugi bio dužan držati odluka komunista? Stoga, temeljni problem današnjeg društva nije neimanje trajnih savezništava, nego je temeljni problem podjeljenost unutar svakog društva koja i teoretski onemogućuje stvaranje trajnih saveza.

VL
Avatar Perkovic Paraga
Perkovic Paraga
13:00 23.04.2017.

Fakenews

VL
DU
Deleted user
11:23 23.04.2017.

Bilo pa prosli, ajmo dalje. Na redu su jugonacionalisti, njih treba unistiti.

VL
ML
mladenov
11:42 23.04.2017.

ma ko vama vjeruje...

VL
Avatar ŽutiKarton
ŽutiKarton
10:34 23.04.2017.

Opet o S300.

VL
MA
marsovac
11:53 23.04.2017.

USA protiv toga da Hrvatska ima S300 ????????????????????? srbi sokirana da su ih Hrvati pobijedili sa ruskim oruzjem???????????????????? Prvi April je prosao da pricate/pisete ovakve gluposti.

VL
HR
hrza
13:00 23.04.2017.

Rashodovan krš iz Ukrajine pod nazivom S 300 nije ni trebao dolazit jer je bio skroz neupotrebljiv.

VL
BR
Bravo
14:51 23.04.2017.

Je plaćeno, pa nije plaćeno a u čitavoj gužvi Zagorac kupi nekretnine u samom centru Beča i u njegovom elitnom dijelu, malo odguli a milijuni ostaju.

VL
Avatar Matija22
Matija22
10:57 23.04.2017.

s-300,s-400 je ruska propaganda, to nikad nije srušilo ni jedan američki zrakoplov ni raketu ,eno po siriji diktator putin postavio s-400 da brani drugog diktatora pa kad je amer poslao tomahavke taj s-400 nijednu američku raketu nije srušilo

VL
Avatar mali_Radojica- hibridni ratnik
mali_Radojica- hibridni ratnik
12:27 23.04.2017.

Ništa me ne čudi: ni to da su Rusi prodavali oružje,ni to da su Amerikanci hteli S 300,jedino mi nije jasno šta će Hrvatskoj taj sistem,nije ga valjda nabavila da se zaštiti od slabe srpske avijacije?

VL
ST
stefj
15:06 23.04.2017.

Tja, svašta smo mi morali prodati i uništiti radi "prijatelja" Amerikanaca... Nije to samo S300, tu je i hrpa (preko 2000 komada) Strela 2 protuavionskih raketa, Mi-24 helikopteri, T-72/84 tenkovi i sl. Radi toga, a i radi malverzacija vojska je poprilično oslabljena... Npr. novce za modernizaciju koje smo dobili od NATO-a iskoristili smo za izgradnju apartmana na Malom Lošinju i sl. Da se generali mogu odmarati... Nešto su nam Amerikanci plaćali, a dobar dio smo nemarom uništavali sami jer su novci za održavanje završavali u nečijim džepovima. Ne treba zaboraviti niti hrpu birokracije i ostalih proračunskih uhljeba koji pojedu više novca nego što uđe u proračun... I sada smo tu gdje smo, kada treba sve graditi od nule, zapravo iz minusa, s gomilom generala i visokih oficira na plaći, a skoro bez vojnika...

VL
IO
Ivan_OS
14:46 23.04.2017.

Ljudi ajmo bit malo realniji. Covjek je prodavao mig 21 po 700 tis $ kom 90tih, malo vise od Sanaderovog BMW-a!! Danas Hrvatska placa remont polovice tih istih migova 140 mil kuna. Budimo realni i slozimo se svi da jee za svaki mig ili helikopter trazio po 5 milona dolara da bi mi tada pristali. Tada bi ga smatrao ratnim profiterom! Sada smatram izdajice ratne profitere i samu nasu dragu voljenu Hrvatsku koje su na celu sa Antunovickom vodili drzavu koji su prodali ili ustupile amerima s300 i ne samo taj sustav nego sve sto su prodali sto je bilo nekad Hrvatsko!! Za izdaju bih im sudio dozivotno. Svima je vec jasno da je Zubak reko i ponovio "vratite mi sustav" kad vidimo da je Iran prosle godine dobio sustav za 700 mil $ isti kojeg smo mi dobili 1995g sramota. Dan danas u kaficima se moze cut da netko kaze: ja bih opet glasa za Sanadera!?? E moj Boze pa takve poput tebe i njega treba strijeljat sine moj. Tolika tajna o S-300 pitajmo se tko je uzeo novac namjenjen placanjem tog sustava. Zapitajte se da danas izbije rat dali bi itko dao zivot svoj za ovakvu Hrvatsku? Ja iskreno ne, da nije bilo nasih hrabrih Oceva, Djedova, Sinova, Kcerki, Majki, Striceva, Koji su poginuli za Hrvtasku Drzavu da nije njih bilo vi danas Politicari Hrvatskog sabora imali bi petokraku na glavi i svejedno bi vam bilo jer svoj interes bi nasli uvijek.Ponosan sam sto sam Hrvat ali danas zivjet u Hrvatskoj pored nasih poloticara koji su pokrali i rasprodali sve nase moje djeca ce ispastat u rezovima i porezima sve dok se ti dugovi ne vrate a to ce bit za 50 godina.

VL
DU
Deleted user
16:02 23.04.2017.

Ako je ovaj clanak istinit,onda smo stavrno potonuli,pa zar je moguce,da se jedan takav protuzracni susutav kao sto je S-300,nekome proda ili pokloni,to bih svaka drzava svjeta pozeljela,zaista je taj Sanader zardijo ako ne smrtnu kaznu,onda barem dozivotni zatvor,ah ja mislim da se pokojni Tudjman prevrce u grobu,ako ovakve vjesti do njega dolaze.

VL
JO
josipmacek
18:18 23.04.2017.

ove samohodne haubice programirane od nišandžije na 40 kilometara nađu same cilj --- haubice u vukovar----

VL
OO
oooooooooo
20:11 23.04.2017.

od svega ovdje napisanog jedini zakljucak bi bio da kad hrvatska bude kupovala oruzije slijedeci put morat ce platiti unaprijed ako iko bude voljan I prodati

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.