Slovačka - Rusija
1/10
15.06.2016.
u 17:15

Uz Hamšika, sjajan je bio i Vladimir Weiss, koji je zabio prvi gol za vodstvo Slovačke u 32. minuti, na sjajno Hamšikovo dodavanje preko pola terena

Prve bodove na Europskom nogometnom prvenstvu u Francuskoj upisala je reprezentacija Slovačke protiv Rusije, predvođena svojom najvećom zvijezdom, Marekom Hamšikom. Uz njega, sjajan je bio i Vladimir Weiss, koji je zabio prvi gol za vodstvo Slovačke u 32. minuti, na sjajno Hamšikovo dodavanje preko pola terena.

Do kraja poluvremena Slovaci su povećali vodstvo. Weiss je kratko izveo korner do Hamšika, koji je ušao u sredinu i pucao kirurški precizno prema golu Akinfeeva. Lopta je pogodila vratnicu i ušla u gol za vodstvo Slovačke od 2:0.

U drugom poluvremenu Slovačka se povukla na svoju polovicu i čekala priliku iz kontranapada. Rusima je nedostajalo kreativnosti, pa su njihovi napadi uglavnom završavali udarcima izvana. Desetak minuta prije kraja utakmice Glušakov je u gol pospremio odličan centaršut Šatova za smanjenje slovačkog vodstva i konačan rezultat 2:1. Drugo kolo skupine B u četvrtak će kompletirati Engleska u Wales (15:00).

>>> Englezi, sramite se: Pogledajte kako se iživljavaju nad siromašnom djecom

>>> Dr. nogometa: Hrvatska ima najbolju veznu liniju na svijetu!