• OBJAVA: 22.11.2011 / 15:35
  • PRIKAZA: 8974

prikupljaju ponude

Vlada daje Zračnu luku Zagreb u koncesiju na 30 godina

Predmet je koncesije gradnja novog putničkog terminala te upravljanje postojećim, a Vlada je daje na rok od 30 godina

Povećaj Vlada daje Zračnu luku Zagreb u koncesiju na 30 godina
Foto: Slavko Midžor/PIXSELL

Izmjene i dopune kolektivnog ugovora za Zračnu luku Zagreb postaju sastavni dio dokumentacije za nadmetanje u postupku dodjele koncesije za ZLZ, odnosno postaju obveza budućeg koncesionara, odlučilo je na današnjoj sjednici Stručno povjerenstvo za koncesiju Novog putničkog terminala Zračne luke Zagreb, priopćili su iz ZLZ-a.

Riječ je o izmjenama i dopunama kolektivnog ugovora koje su sa sindikatima potpisale Zračna luka Zagreb, Zračna luka Zagreb Ugostiteljstvo d.o.o. i Zračna luka Zagreb Trgovina d.o.o.

Predmet je koncesije gradnja novog putničkog terminala te upravljanje postojećim, a Vlada je daje na rok od 30 godina. Rok je za predaju konačnih ponuda, ističu u ZLZ-u, 12. prosinca do 14 sati.

Ocijeni:
  • Trenutno 3.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(6)
1
+ -
23.11.2011. u 16:06h papa9087 je napisao/la:
*** deleted by admin ***
Prijavi komentar
0
+ -
23.11.2011. u 15:40h schnur je napisao/la:
cijelu državu dati u koncesiju s cjelokupnim stanovništvom i nek na j... svi odreda,
to je najbolje rješenje
Prijavi komentar
2
+ -
23.11.2011. u 14:22h papa9087 je napisao/la:
jedina šansa za neko dobro rješenje je da nova vlast dobro promisli kako će ispregovarati i transparentno svoj zaključak predstavi javnosti, ili barem onoj stručnoj javnosti koja se bavi avijacijom i ekonomijom.
Eventualno da se međusobno iskonzultiraju za što bolju poziciju u pregovorima sa koncesionarom.

Ali da buduća Vlada totalno odustane od koncesije. Prvo, baš i nema neke pametnije alternative iz upravljačke perspektive gledanja, a drugo = samoubojstvo Hrvatske po pitanju image-a. Pa ove smo ljude više od godinu dana samo "jeb..." u zdrav mozak oko natječajne dokumentacije, a gdje su još pregovori, dozvole i početak radova...

Razmislite malo o tome.
Prijavi komentar
2
+ -
23.11.2011. u 14:06h papa9087 je napisao/la:
Potreban je novi početak i netko tko ne mari za cirkus, već komu je stalo do prometa, putnika i zarade od svih aerodromskih usluga: parking slotovi, duty free shop, ugostiteljstvo, hotelski sadržaji, ostale usluge...

To sve znači razvoj i napredak. Ako su ugovori za radnike korektni i fer, samo im može biti dobro, jer posla nebu nedostajalo.

A da će raditi, a ne češati jaja - to isto sigurno.
Prijavi komentar
2
+ -
23.11.2011. u 14:03h papa9087 je napisao/la:
amato - slažem se, ali da imamo što nemamo, a to su idealni uvjeti.

Što misliš tko bi od domaćih potencijalnih vlasnika imao stručni/moralni/upravljački autoritet upravljati ovako bitnim objektom.

Adris ima kompanijsku tradiciju i kadrove koji su se razvijali od samog TDR-a desetljećima. To možemo isto reći za INU, Končar i još par tvrtki u Hrvatskoj.

U ZLZ su svi dosadašnji "stručnjaci", odnosno Uprava politički tamo bili instalirani, a ako je koji i znao nešto - funkcionirao je u sustavu u kojem vječito vladaju određene frakcije. Raspodjela vlasništva je po mom mišljenju jedan od glavnih uzročnika toj situaciji.

Čak štoviše sadašnji direktor i ima dobro međunarodno iskustvo i predsjednik je udruženja europskih aerodroma do 5 mil. putnika, a vidi kakav mu je trenutni image.

Ma da i "princ na bijelom konju" od direktora iz Hrvatske trenutno dođe, nebi mogao raditi svoj posao, jer bi već nekom tamo "stao na žulj" - kako god okreneš, bilo građevinskom lobiju, politici ili sindikatima.
Prijavi komentar

Aktualno

Biznis

Sport

Kultura

Scena

Život

Regije

Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Ispravi greške X



Pravila komentiranja X

Registracijom na portal Vecernji.hr i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja na portalu Vecernji.hr po kojima u komentarima nije dozvoljeno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. spamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. repostanje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dozvoljeni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja