• OBJAVA: 12.01.2011 / 12:15
  • PRIKAZA: 18125

Šoping-meka

Najveća transakcija u nekretnine u RH: Prodano pola Arena centra

Mađarski TriGranit i američki fond Heitman dogovorili su joint venture, zajedničko ulaganje, za vlasništvo nad najmodernijim hrvatskim trgovačko-zabavnim centrom.

Povećaj Najveća transakcija u nekretnine u RH: Prodano pola Arena centra
Foto: PIXSELL

Mađarski TriGranit Development Corporation prodao je pola Arena centra u Zagrebu velikom američkom fondu Heitman European Property Partners, a riječ je o najvećoj transakciji u nekretnine u povijesti Hrvatske, izvijestili su danas iz Trigranita.

– Ovo je najveća investicijska transakcija u nekretnine u Hrvatskoj do danas. Financijska sredstva osiguralo je istih šest banaka (Intesa Sanpaolo, Erste Group AG, Hypo Investment Bank AG, Cassa di Risparmio della Repubblica di San Marino SpA., MKB Bank Zrt. and CIB Bank Zrt.) koje su sudjelovale u financiranju gradnje Arena centra – izjavio je Zsolt Szabó, glavni direktor za ulaganja tvrtke TriGranit Development Corporationa.

TriGranit i Heitman dogovorili su joint venture, odnosno zajedničko ulaganje, za vlasništvo nad najmodernijim hrvatskim trgovačko-zabavnim centrom Arena centrom. Svaki će imati 50% udjela u novoizgrađenom trgovačkom centru čijih je 60.000 četvornih metara podijeljeno u 220 dućana od kojih je 95% iznajmljeno. Transakcija uključuje i dva zemljišta za moguće buduće proširenje maloprodajnog centra i razvoj višenamjenskog prostora koji uključuje urede, stambene prostore i kongresni centar.

Arena centar u ponudi ima i zabavne sadržaje, hipermarket, a uskoro će imati prvo  IMAX kino u Europi. Arena centar nalazi se uza sportsku dvoranu Arenu Zagreb, najveći višenamjenski kompleks u jugoistočnoj Europi, u čiji je razvoj bio uključen TriGranit. Do sada je Trigranit u Arena centar uložio 350 milijuna eura.

– Dogovor o joint ventureu nad Arena centrom prati Heitmanov nedavno najavljeni joint venture trgovačkog centra "Galeria Malta" u Poznanu u Poljskoj. Sa 505 milijuna eura u kapitalnim obveznicama, HEPP IV četvrti je i najnoviji u nizu europskih investicijskih fondova s dodatnom vrijednosti kojima upravlja Heitman, a koji je aktivan u regiji od 1995. godine – kazao je Gordon Black, direktor Heitmanova europskog fonda za nekretnine.

Heitman je američki investicijski fond s 21 milijardom dolara imovine, koja je investirana u nekretnine u Sjevernoj Americi, Europi i Aziji. Upravlja s nekretninama vrijednim 3,4 milijarde dolara u 15 europskih država.

– Joint venture Arena Centra pruža posebnu priliku za iskorištavanje hrvatske demografske osnove, koja je u procesu napretka, te ju priprema za ulazak u Europsku uniju s partnerom koji ima iskustvo na tržištu imovine srednje Europe – kazao je Rob Reiskin, pomoćni direktor Heitmanova europskog fonda za nekretnine.  

 

Ocijeni:
  • Trenutno 2.33/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(9)
0
+ -
15.01.2011. u 16:20h TechnoCroat je napisao/la:
malo sam poceo pratiti vecernji u zadnje vrijeme i komentare. Opci dojam mi je dosta primitivizma i mrznje prema strancima (bilo investitorima ili komentatorima). Zatim, kao da su svi hrvati neke zrtve vanjskih interesa, politicke elite domace i vanjske, financijske elite, zidova.... Dal je to nase kmetsko nasljedje? Negativni pristup svemu. Omalozavanje i vrijedjanje tudjih misljenja.
Prijavi komentar
-5
+ -
13.01.2011. u 13:28h DoktorAmer je napisao/la:
Dragi Fantemlat,
Judeomasoni ne postage, Ali postoji financijski megakapital, koji se otrgnuo drustvenoj kontroli.
Dobro dosao u 21. Stoljece.
Try it, you'll like it!
Prijavi komentar
3
+ -
13.01.2011. u 11:43h gresham je napisao/la:
jos ce toliko morat "amerikanci" ulozit love ali europskih banaka-da to saniraju hehehehehe
Prijavi komentar
-3
+ -
13.01.2011. u 09:00h metla je napisao/la:
Jeli Hrvatska dobila koju Lipu od ove transakcije.
Prijavi komentar
-2
+ -
13.01.2011. u 08:41h cici14 je napisao/la:
re ladaniva i logika2010

Hvala na informacijama.
Malo sam se zanio, oprostite, ali ti logika misli malo, na dobrom si tragu, jer nije sve tako jasno i jednostavno, iako si dobro pojednostavio, ali malo prokopaj dublje i ne onako kako bi drugi htjeli da ti misliš.
Prijavi komentar

Aktualno

Biznis

Sport

Kultura

Scena

Život

Regije

Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Ispravi greške X



Pravila komentiranja X

Registracijom na portal Vecernji.hr i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja na portalu Vecernji.hr po kojima u komentarima nije dozvoljeno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. spamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. repostanje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dozvoljeni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja