• OBJAVA: 02.02.2012 / 16:40
  • PRIKAZA: 4395

crni dani – Ponajveća hrvatska putnička agencija u kolapsu

Na vidiku novi stečaj – Uniline odustao od kupnje Generalturista

Revizorski tim pulske tvrtke zaključio je nakon uvida u poslovanje GT-a da bi sanacija i restrukturiranje bili neisplativi

Povećaj Na vidiku novi stečaj – Uniline odustao od kupnje Generalturista
Nekad vodeća agencija, danas grca u dugovima.
Foto: Patrik Macek/Arhiva VL

Upravni odbor Unilinea odustao je od preuzimanja jedne od najvećih hrvatskih putničkih agencija Generalturista jer je ono procijenjeno neisplativim. Revizorski tim Unilinea zaključio je nakon uvida u poslovanje da bi sanacija i restrukturiranje te tvrtke bili znatno teži nego što se očekuje.

A samo u posljednja tri dana broj zaposlenih u Generalturistu smanjen je za još dvadesetak ljudi, koji su ili dobili ili sami dali otkaz. Preostalih osamdesetak danas je na radnim mjestima samo – sjedilo.

Agencija već mjesecima grca na rubu potpunog sloma. Dugovi se kreću od priznata 43 milijuna kuna do čak, prema nekim procjenama, gotovo 100 milijuna kuna. A korijen problema, kako priopćenjem uvjeravaju zaposlenici, seže u 2003., kada je "obitelj Pećarević preuzela vlasništvo i zasjela na čelna mjesta u upravi". Tada su sadašnji vlasnici mijenjali svoj udio u Dinersu za Generalturist.

"Uprava probleme objašnjava investicijama koje nisu oplemenjene, kao što su kupnja jedrilica, nekretnina, zemljišta i katamarana Krilo te drugi poslovi koji su prouzročili dug veći od 85 milijuna kuna. Obitelj Pećarević dovela je tvrtku s oko 300 zaposlenih, više od 20 autobusa, vrijednim zemljištem i velikom zgradom te s gotovo 500 milijuna prometa godišnje do toga da nam uprava pismeno zabranjuje rad. Pećarevići su vlasnici i tvrtki Generalturist Nekretnine, Generalturist Razvoj, Generalturist Mreža, Monsun... Generalturist Nekretnine naplaćuje najam prostora poslovnicama Generalturista te potražuje više od 700.000 kuna. Nadamo se da će se time pozabaviti i DORH", piše u priopćenju.

Znači li odustajanje pulske agencije da radnike GT-a, koji žive od pola rujanske plaće i od nešto više od 2000 kuna koje su dobili u listopadu, čeka stečaj?

Ocijeni:
  • Trenutno 1.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(1)
6
+ -
02.02.2012. u 20:32h Cacahuette je napisao/la:
Dok je išlo, išlo je.... Pećarevići i slični misle da je to (GT) njihova prćija bez obzira kako su je dobili! Kako dobili tako i raspili..... Tko se sjeća bahatog Vojkovića iz Adriatice.net?
Prijavi komentar
13
+ -
02.02.2012. u 17:58h adgjl je napisao/la:
Opaki poduzetnici ovi Pećarevići. Sisali dok je bilo, a sada se vidi inteligencija, poduzetnička kvaliteta i sposobnost. Takvu firmu upropastiti, stvarno moraš biti jak!!!
Prijavi komentar
17
+ -
02.02.2012. u 17:16h babanko je napisao/la:
M*** u svakom kutku našeg života.. Da se oformi jos 50 USKOKA i da rade punom parom u tri smjene nebi istjeralo ovu mafiju iz svojih rupa..
Prijavi komentar

Aktualno

Biznis

Sport

Kultura

Scena

Život

Regije

Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Ispravi greške X



Pravila komentiranja X

Registracijom na portal Vecernji.hr i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja na portalu Vecernji.hr po kojima u komentarima nije dozvoljeno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. spamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. repostanje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dozvoljeni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja