Konkurencija
Indija otvara tržište maloprodaje stranim trgovačkim lancima
Dosad su naime na tom tržištu bili prisutni samo kao veletrgovci i nisu smjeli prodavati svoju robu izravno krajnjim potrošačima
Indija je nakon više od dvije godine rasprave odlučila otvoriti svoje tržište stranim trgovačkim lancima, piše BBC.
Ministar za hranu u indijskoj vladi KV Thomas izjavio je da je vlada odlučila dopustiti i trgovačkim lancima koji su u većinskom stranom vlasništvu, poput Wal-Marta i Tescoa da otvore svoje maloprodajne trgovine u Indiji.
Dosad su, naime, na tom tržištu bili prisutni samo kao veletrgovci i nisu smjeli prodavati svoju robu izravno krajnjim potrošačima.
Gibson Vedamani iz indijskog udruženja trgovaca kazao je da će kupci sada imati puno više izbora te kako će to zaista biti trgovina bez granica uz dostupnost većeg broja različitih artikala.
I međunarodni trgovački lanci pozdravili su ovakvu odluku jer žele biti prisutni na jednom od najbrže rastućih maloprodajnih tržišta, koje bi prema procjenama analitičara do 2018. godine moglo vrijediti 1,3 bilijuna dolara.
Zagovornici ovakvog poteza indijske vlade kažu da će sada konkurencija natjerati sve da poboljšaju kvalitetu, a istodobno smanje cijene, dok se protivnici otvaranja tržišta bune, naglašavajući opasnost da veliki trgovački lanci unište male trgovce u Indiji i smanje cijenu proizvoda indijskih farmera.
.
"Cops bust open face of Black Friday grandpa (VIDEO)"
Najnovije
-
Poduzetnicima koji ne podmire račune globa do milijun kuna
Ministar Maras: Posebno se veselim kontrolama među poduzetnicima koji vole dijeliti lekcije državi, a žive na račun malih i srednjih tvrtki
-
Dao ostavku
Herbert Stepic odlazi iz RBA International zbog utaje poreza?
-
Nova pravila
Prvi ugovor o radu na određeno bez roka trajanja
-
EU DANAS
Novi 'bolesnik' postala je sama - Europska unija
Najčitanije
-
Državi zaradili 731,38 mil. kuna, a lani bili 288 milijuna u minusu
Među 23 tvrtke samo šest posluje s neto gubitkom, a to su uglavnom prijevoznici kojima je ovaj dio godine uvijek problematičan
-
Dobre vijesti
Švicarac prvi put nakon dvije godine na 6 kuna
-
Foto
susret guvernera
Vujčić: Banke se sada ponašaju kao da im je opasno hodati po ulici
-
Katalog investicija
Vidošević preduhitrio Grčića, ulagačima nudi 108 projekata














